Роль мохів у природі та житті людини

Мохоподібні відіграють велику і важливу роль у біосфері. В цій статті ми розглянемо господарське значення мохів та роль мохоподібних у природі.

Роль мохів у природі та житті людини

Малопомітні і непривабливі, на перший погляд, мохоподібні відіграють велику і важливу роль у житті природи. Уловлюючи енергію Сонця, виділяючи кисень, беручи участь у кругообізі речовин й енергії на Землі, як і інші рослини, являють собою незамінний компонент біосфери Землі, невід’ємною частиною якої є і людина.

Значеня мохів в природі:

— Виступають у ролі піонерів заселення незаселеного субстрату;

— Беруть участь у створенні особливих біоценозів, особливо там, де майже суцільно покривають грунт (тундра);

— Моховий покрив здатний накопичувати і утримувати радіоактивні речовини;

— У зв’язку зі здатністю вбирати і утримувати велику кількість води, відіграють велику роль у регулюванні водного балансу ландшафтів;

— спричиняють заболочування територій.

Значеня мохів в діяльності людини:

— Інтенсивно розвиваючись, мохи можуть погіршувати продуктивність сільськогосподарських земель, сприяючи їх заболочування, в той же час мохи забезпечують рівномірне перенесеня поверхневого стоку вод у підземний, оберігаючи грунту від ерозії.

— сприяють утворенню торфу, який використовується як паливо.

Роль сфагнових мохів:

— Сфагнові мохи — джерело утворення торфу, який широко використовується в промисловості. Торф використовується як паливо і як цінна хімічна сировина, з нього отримують віск, парафін, феноли, оцтову кислоту та ін. речовин. Також торф використовується як добриво, при цьому не тільки підвищується врожай сільськогосподарських культур, але і поліпшується структура грунту. Важливе значення має торф в якості будівельного термоізоляційного матеріалу для трубопроводів і житлових будівель. З торфу виготовляють папір і картон.

— Деякі сфагнові мохи мають антибіотичні властивості і застосовуються в медицині.

Автор: Alina У рубриці: Ботаніка
Коментарі:
  1. 1 год ago
  2. 4 месяца ago
  3. 4 месяца ago
  4. 3 месяца ago
  5. 3 месяца ago
  6. 3 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *