Рональд Рейган біографія

Рональд Рейган біографія на українській мові 40-го президента США викладена в цій статті.

Рональд Рейган коротка біографія

Рональд Рейган цікаві факти

Рональд Рейган народився 6 лютого 1911 року в місті Тампіко, штат Іллінойс, у родині небагатого ірландського продавця.

У шкільному віці хлопчик виявляв інтерес до спорту і акторського мистецтва. У 15 років знайшов першу роботу — рятувальника на пляжі містечка Діксона. Він працював рятувальником 7 років поспіль щоліта, щотижня відкладаючи на навчання в коледжі по 20 доларів.

У 1932 році Рейган закінчив коледж міста Юрека, вивчаючи там економіку і соціологію. У коледжі він займався спортом і грав в театрі. Після навчання він став працювати спортивним коментатором на радіостанції в Дейвенпорт, пізніше його взяли у велику станцію «Ен-бі-сі» в штаті Айова. У 1937 році здійснилася мрія Рональда — він почав кар’єру кіноактора в Голлівуді, кіностудія «Уорнер бразерс» запропонувала хлопцю перший контракт. Він знявся більш ніж в 50 фільмах.

Коли почалася Друга світова війна, він пішов служити в спеціальний підрозділ ВПС. Тут знімали документальні та навчальні фільми, а так як Рейган мав слабкий зір, то на фронт його не допустили.

У період 1947-1952 років обіймає посаду президента Гільдії кіноакторів. Рейган з роками виступав все менше, більше приділяючи часу адміністративній діяльності.

Політична кар’єра також почалася з радіостанцій, адже свої програми він починав з політичного огляду. Варто відзначити, що спочатку Рональд був в Демократичній партії США. Але в 1962 році переходить в Республіканську. У 1964 році він вимовляє доленосну промову «Час обирати» на підтримку Баррі Голдуотера, кандидата в президенти. Після чого йому запропонували висунути на пост каліфорнійського губернатора свою кандидатуру. Ним став Рейган в 1966 році. Його навіть переобирали губернатором на другий термін в 1970 році.

У 1968 і 1976 роках він висуває на пост президента свою кандидатуру від імені Республіканської партії. Але спроби увінчалися невдачею. Отримати бажану посаду вдалося лише в 1981 році. Завдяки своїй мудрій і зваженій політичній діяльності його в 1984 році вибирають на другий термін.

Другий президентський старт не був таким успішним. У той час на пост президента СРСР приходить Михайло Горбачов, який змінив характер радянсько-американських відносин. Та й скандал щодо нелегального продажу Ірану зброї затьмарили його президентство. Він залишає посаду в 1989 році і поселяється у своєму маєтку в Лос-Анджелесі. У 1991 році відкривається Президентська бібліотека Рональда Рейгана в містечку Сімі-Веллі, Каліфорнія. У 1994 в колишнього президента виявляють хворобу Альцгеймера і він перестав з’являтися публіці. Десять років Рейган боровся з недугою і помер 6 червня 2004 році. Його поховали на території створеної бібліотеки.

Особисте життя Рональда Рейгана

Двічі був одружений. Першою дружиною була Джейн Вайман — голлівудська зірка, з якою він поєднував себе узами шлюбу в 1940 році. У них народилося 2 дітей — Морін, Христина. Пара усиновила хлопчика Майкла.

Після розлучення він одружився вдруге в 1952 році на актрисі Ненсі Девіс. У шлюбі народилося 2 дітей — дочка Патриція і син Рональд Прескотт.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *