Рослини, які розмножуються насінням

Які рослини мають насіння, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Рослини, які розмножуються насінням

Насіння мають всі рослини, які відносяться до відділу голонасінних і покритонасінних рослин. Це бобові, гарбузові, злакові, квіткові, хвойні і т.д.

Що таке насіння?

Насіння — це відтворююча структура вищих рослин. Ознаками дозрілого насіння є — наявність зародка, запасаючої тканини і насінної шкірки. Насіння мають практично всі рослини, крім папоротей і мохів — у них спори.

Яке значення має насіння в житті рослин?

Насіння для рослин має величезне значення, адже за допомогою насіння вони розселяються на різні території і розмножуються. Більшість насіння розносяться вітром, наприклад, насіння сосни, берези і кульбаби, інші — дикими тваринами, наприклад насіння дуба, ліщини.

У поширенні покритонасінних рослин також велике значення відіграє людина. Люди перевозять насіння по всій планеті, сприяючи розширенню їх ареалу.

Насіння довгий час можуть залишатися життєздатними, але не більше 10 років.

Які переваги мають рослини з великими насінням?

Насправді рослин з великими насінням не так вже й багато. Та й за рахунок розміру насіння у них відносно небагато, зате їх зародок розвивається більш сформованим, маючи значно більшу кількість поживних і допоміжних матеріалів, а також вони краще захищені від впливу зовнішнього середовища.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися які рослини мають насіння.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *