Роза Бонер біографія

Роза Бонер (1822 — 1899) — французька художниця-анімаліст (зображає в основному тварин).

Роза Бонер біографія скорочено

Народилася 16 березня 1822 року. Саме батько Рози (художник-пейзажист і майстер малюнка)був її першим і єдиним учителем.

За своїми політичними переконаннями Раймон Бонер був соціалістом, прихильником рівноправності статей і жіночої емансипації, тому охоче допомагав дочці у всіх її починаннях. З юності художниця визначилася в тому, що зображення тварин стане визначальною темою в її творчості.
Роза Бонер була професійною художницею, що для XIX сторіччя було рідкісним явищем (жінка-професіонал). Вперше Роза виставляє два свої полотна із зображеннями тварин в 1841 році в Бордо.
У 1848 вона виставляє в Паризькому салоні картину «Стадо корів», в 1849 — полотно «Пашущие волы» (нині зберігається в паризькому Люксембурзькому палаці). У 1853 році головною сенсацією салону стала картина Бонер «Ярмарок коней» (в нью-йоркському Метрополітен-музеї). Це полотно купив американський мільйонер Корнеліус Вандербільт, що пожертвував його потім нью-йоркському музею. Зображення тварин, створені пензлем Рози Бонер, практично бездоганні. Особливою любов’ю і попитом її твори користувалися в Англії.

Роза була нетрадиційної орієнтації і відкрито жила разом зі своїми «подругами», що призводило для різних скандальних чуток.

Роза Бонер померла 25 травня 1899 у Фонтенбло і була похована в Париж.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *