Розмноження кульбаби

Розмноження кульбаби

Фахівці налічують кілька сотень видів цієї рослини сімейства складноцвітих. Правда, тільки вони і відрізнять один вид від іншого — по незначній різниці в листі і коренях. Така одноманітність пояснюється тим, що у цієї рослини насіння утворюються без запліднення — в результаті складного біохімічного процесу. Це означає, що кожен «парашутик» несе клон материнської рослини.

В кульбаби велика здатність розповсюджуватися. Дозрівши плоди-сім’янки розправляють зверху парасолькою білі волоски, як парашут, і летять за вітром у різні сторони. Один кошик квіток дає до двохсот насінин, а вся рослина — до трьох тисяч І якщо кожна кульбаба займає площу в 20 квадратних сантиметрів, то до десятого покоління, якби всі рослини виживали, знадобилася б площа в п’ятнадцять разів більша, ніж поверхня земної кулі. Але не з усіх насінин виростають кульбаби, більшість їх гине.Але і це ще не всі чудеса кульбаби. З шматочка корінця розміром в півсантиметра теж виросте повноцінна рослина.

Квітне у травні-липні; сім’янки дозрівають приблизно через місяць після початку цвітіння. Нерідко спостерігається повторне цвітіння та плодоношення протягом усього літа.

 

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *