Розповідь про Австралію

Повідомлення про Австралію, єдину державу, яка займає весь континент викладено в цій статті. Цікаві факти про Австралію допоможуть доповнити розповідь.

Розповідь про Австралію

Австралія є шостою країною в світі за розмірами і єдиною, яка зайняла весь континент. Повна її назва — Австралійський союз.

До складу держави крім материка входять і прилеглі острови, найбільшим з яких є острів Тасманія.

Континент омивається водами двох великих океанів — Тихим зі сходу і півдня і Індійським — із заходу і 4 морями

Австралія простяглася з півночі на південь на 3180 км і з сходу на захід на 4000 км. Це найменший континент на планеті.

Клімат Австралії

Австралія — ​​найгарячіша частина суші Південної півкулі, вона володіє пустельним і напівпустельним кліматом. Велика частина Австралії лежить у тропіках.

Тільки невелика територія Тасманії знаходиться в помірному поясі. Зимовий період припадає на такі місяці — червень, липень, серпень. Сніг випадає зрідка і довго не лежить.

Рельєф і корисні копалини Австралії

Австралія є найнижчим материком: практично на половині території його поверхні середні висоти не перевищують 300 м. Оскільки в основі континенту лежить давня платформа, то в його рельєфі переважають рівнини. Значна частина Австралії належить Західноавстралійскому плоскогір’ю.

Варто зазначити, що на території Австралії льодовиків, вулканів і землетрусів немає.

Держава багата на корисні копалини. Його забезпеченість природними багатствами в 20 разів перевищує середньосвітовий показник. Воно забезпечене бокситами, цирконієм, ураном, вугіллям, марганцем, золотом, алмазами, нафтою і природним газом.

Великі міста Австралії

Столиця Австралії — місто Канберра. Столиця велика за площею, але висотних будинків практично немає, в основному котеджі.

Населення Австралії — 24 мільйони чоловік, при цьому велика частина населення проживає в найбільших містах країни Канберра, Сідней, Мельбурн, Брісбен, Перт, Аделаїда і їх передмістях.

З 1787 по 1867 рік Австралія була місцем, куди відправлялися злочинці з Англії. Саме тому офіційною мовою Австралії є англійська.

Річки та озера Австралії

Великі річки материка — Дарлінг, Муррей, Бур-Декін, Хантер, Фітцрой.

На півдні континенту розташувалася мережа солоних великих озер — Фроум, Ейр, Торренс, Гейрднер. Найбільшим прісним озером є штучне озеро Аргайл.

Визначні місця Австралії

Національний морський музей, Музей Австралії, Художня галерея Нового Південного Уельсу, Королівський ботанічний сад і національний гербарій, Музей прикладного мистецтва і науки, Королівський монетний двір, собор Св. Патріка, національна галерея Вікторії, галерея Південної Австралії, музей Вікторії і собор Св. Франсіса Ксавьєра.

Промисловість Австралії

Одна з найстаріших галузей промисловості — гірничодобувна. Основний вид енергетичного палива — кам’яне вугілля. З видобутку вугілля Австралія входить в першу десятку країн світу, з експорту займає одне з перших місць в світі.  Розвинене машинобудування і металообробка.

Добре розвинена текстильна і швейна промисловість. Грошова одиниця — австралійський долар.

Сільське господарство Австралії дуже добре розвинене. Розводять овець, велику рогату худобу і свиней. Головна експортна культура — пшениця, а такок: ячмінь, рис, овес, цукровий очерет, бавовник, тютюн. Високо розвинене плодівництво, виноградарство.

Природа Австралії

Що стосується природи, то найпоширенішими деревами в Австралії є евкаліпт і австралійська акація, мімоза.

Найбільш відомими представниками австралійської фауни є качкодзьоби і єхидни, коали, кенгуру, вомбати і такі птахи як: ему, какаду і кукабарра.

А ще в Австралії мешкає найбільша кількість в світі отруйних змій і павуків!

Сподіваємося, що розповідь про Австралію допомогла Вам. А своє повідомлення про Австралію Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *