Розповідь про барвінок

Розповідь про барвінок на українській мові містить інформацію про цю рослину та її особливості. Повідомлення про барвінок Ви можете доповнити загадками про барвінок.

Повідомлення про барвінок

Барвінок — символ України. За українськими народними уявленнями, барвінок символізує трійцю: батька, матір, дитя; дитинство, зрілий вік, старість; весну, літо, осінь; вічне нев’януче кохання, нестаріюче життя, пам’ять.

На Україні вельми шанували цю рослину за її красу та морозостійкість, — протягом усіє зими тендітні листочки нагадують про вічну молодість. Про цю квітку існує велика кількість легенд та міфів.

Цю рослину назвали так на честь кохання юнака Бара та дівчини Вінки. Наукова ж назва походить від латинського слова, що в перекладі означає «перемагати».

Барвінок шанують не тільки в Україні. У народів Німеччини ця рослина так само користується загальною любов’ю. Він є символом настання весни і першою серед весняних квітів. Існує повіря, що барвінок посаджений в саду, приносить щастя, в букеті — символізує неземну любов, він вічний, як вічна думка. А в античні часи на вінках з барвінку ворожили про заміжжя. Середньовічні інквізитори за допомогою листочків барвінку розпізнавали відьом.

Барвінок був улюбленою квіткою французького письменника XVIII в. Жан-Жака Руссо.

У природі існує близько 12 видів барвінку. Квіти барвінку бувають не тільки блакитні, а й фіолетові і ніжно сині. Новітні форми ще мало поширені, але вони мають і біле забарвлення квітів і навіть червоне.

Барвінок є багаторічною, вічнозеленою рослиною з красивими блискучими листям. Квітки у барвінку одиночні, розташовані в пазухах. Віночок лійчастою з довгою, тонкою, циліндричною трубкою. Барвінок відноситься до невибагливих рослин. Він здатний рости і в тіні і на сонці. У природних умовах барвінок, як правило, зростає на лісових галявинах практично на всій території України.

В українській літературі, такій рослині, як барвінок, присвячено багато пісень, віршів, загадок, оповідань.

Написати розповідь про барвінок Ви можете в коментарях, щоб допомогти своїм одноліткам.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *