Розповідь про Бельгію

Повідомлення про Бельгію розповість Вам про невелику країну, розташовану в крайній частині північного заходу Європи, біля узбережжя Північного моря. Реферат про Бельгію Ви можете доповнити цікавими фактами.

Розповідь про Бельгію

Територія Бельгії всього лише 30,5 тис.кв.км. Вона дуже маленька в порівнянні з Нідерландами або Швейцарією. Своїми розмірами вона перевищує хіба що Люксембург. Свою самостійність Бельгія отримала тільки в 1830 році.

У країні проживають дві нації: фламандці і валлони. І дві державні мови — французька і фламандська.

Бельгія населення — 11 161 600 осіб

Бельгія форма правління — конституційна парламентська монархія, форма адміністративно-територіального устрою — федерація.

Столиця Бельгії — Брюссель. Інші великі міста — Антверпен, Льовен, Мехелен, Гент, Брюгге, Льєж.

Промисловість Бельгії

Сьогодні Бельгія є високорозвиненою капіталістичною країною, з великими портами і містами. Вона займається виробництвом чавуну, сталі, міді, електроапаратури, автомобілів, скла, кольорових телевізорів, тканин і килимів. У Бельгії роблять огранювання алмазів, перетворюючи їх прекрасні діаманти. Ще з давніх часів в країні розвинене виробництво спортивної і мисливської зброї. Ці товари йдуть на продаж.

Варто відзначити, що Бельгія бідна на корисні копалини. Тому вона змушена закуповувати велику кількість сировини, яка так необхідно для більшості галузей промисловості. Єдина сировина, якої в країні досить — це кам’яне вугілля.

Багато сил бельгійці витрачають на розвиток сільського господарства. Бельгія славиться багатими врожаями овочів і зерна. Також тут було виведено нові породи корів, які дають багато молока.

Клімат і рельєф Бельгії

Як ми вже згадували вище, Бельгія розташована біля Північного моря. І цим обумовлений її клімат. Літню спеку і зимові холоди пом’якшують вологі вітри  з моря. Зима тут практично завжди похмура і туманна, а ось влітку в Бельгії прохолодно, до того ж випадає багато дощів і часто бувають грози.

Морське узбережжя змінюється плоскою рівниною, яку перетинають канали та річки з насадженими уздовж навколо них тополями. Поступово рівнина піднімається і переходить в горбисту місцевість. На південному кордоні країни розміщені Арденни — лісисті гори.

Визначні місця Бельгії

Бельгія славиться своїми майстерними мереживницями, квітникарями і ювелірами. У країні досить багато старовинних пам’яток, а бельгійські міста — це справжні міста-музеї, в яких збереглися будівлі ХІІІ — XIV століття, побудовані в готичному стилі. Один з популярних міст-музеїв це — Брюгге. Місто практично не змінило свій середньовічний вигляд. Родзинки йому надають старовинні будинки на набережних, а також горбаті містки, що з’єднують канали.

На території Бельгії працювали і жили чудові художники — А. ван Дейк і П. Рубен, письменник Шарль де Костер.

Сподіваємося, викладена інформація про Бельгію допомогла Вам. А свою розповідь про Бельгії Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *