Розповідь про березу

береза Ботаніка

Повідомлення про березу на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про березу може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про березу для дітей

Береза ​​(лат. Betula) відноситься до листопадних дерев сімейства Березові. Береза ​​є одним з найбільш поширених порід дерев в нашій країні. Існує близько 100 видів беріз.

Береза ​​є типовим «жителем» Північної півкулі. Її ареал розкинувся від жарких субтропіків до районів з дуже суворим кліматом.

Опис берези

Зовнішній вигляд берези знайомий кожному, про неї співають пісні, складають вірші, різні її частини широко використовують в побуті і в медицині.
Це дерево може досягати висоти 20-40 м, а обхват його стовбура – 100-150 см.
Крона берези пухнаста, яскраво-зелена. Листя невеликі, до 7 см завдовжки і до 4 см шириною, серцеподібної форми з зубчастими краями. Кора у більшій частині дерев біла або жовтувата. Зовнішня частина кори – береста – зазвичай дуже легко відшаровується. Дерево має потужну кореневу систему. Молоді деревця ростуть повільно, але через кілька років їх ріст значно прискорюється. Характерною особливістю, що відрізняє березу від багатьох інших дерев, є наявність так званих сережок.

Як люди використовують березу?

Уже багато століть людина використовує березу в побуті. Дрова використовуються для обігріву житла, а в лазні незамінні березові віники. Деревина застосовується для виготовлення сувенірів і предметів побуту. Дьоготь в старовину використовували як мастильний матеріал для коліс, а сьогодні він знайшов широке застосування в парфумерії та медицині.

Одне з найбільш розкішних яєць великого Фаберже виготовлено в 1917 році з деревини карельської берези.

Крім того, в лікувальних цілях використовуються бруньки і листя берези як сечогінний і бактерицидний засіб. Зібраний на початку весни березовий сік застосовують для профілактики хвороб крові. Чай з березового гриба допомагає зняти головний біль, покращує апетит і відновлює сили.

Сподіваємося, викладена інформація про березу допомогла Вам. А власну розповідь про березу Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар