Розповідь про черепах

Повідомлення про черепах на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про черепах може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про черепах

Черепахи живуть на Землі вже більше 220 мільйонів років. Існує більше 300 сучасних видів, які поділяються на наземних і морських, а наземні ще й підрозділяються на сухопутних і прісноводних.

Розміри черепах дуже різні. Морські види цих тварин більше, за своїх прісноводних і сухопутних родичів. Найбільшими з сучасних є, так звані, шкірясті черепахи. У цього виду довжина панцира досягає 2 метрів, а важать вони часто більше 600 кілограмів. Самий же найменший вид сучасних черепах — це крапчата черепаха, яка не перевищує в довжину 10 сантиметрів.

Панцир — це найбільш характерна ​​ознака цих тварин, він складається з двох щитів: спинного щита, який називається карапакс, і черевного шита — пластрона. Кісткова частина карапкаса утворюється кістковими пластинками, які зростаються, як правило, з хребтом і ребрами. Другий щит утворюється грудиною, черевними ребрами і ключицями. Зверху у більшості тварин панцир буває вкритий роговими симетричними щитками. А у деяких видів, наприклад, у таких, як шкірясті і м’якотілі черепахи, він покритий щільною шкірою. Панцир у новонароджених рептилій м’який, проте, він зазвичай твердне з віком.

Ззаду і спереду у панцира є отвори, призначені, щоб через них спокійно можна було висувати і втягувати голову, кінцівки і хвіст.

Будова кінцівок у цих тварин обумовлюється їхнім способом життя. Так, у сухопутних передні лапи добре пристосовані щоб рити нори, вони трохи сплющені, а задні — стовбуваті. Більшість прісноводних рептилій має між пальцями плавальні перетинки, а у морських видів кінцівки і зовсім перетворені в ласти. У більшості черепах є короткий хвіст.

Всі відомі сучасні види цих рептилій — яйцекладні. Самка відкладає яйця в кувшиноподібну ямочку, яку вона викопує задніми лапками. Потім засипає ямку і утрамбовує зверху ударами свого пластрона. Яйця мають вигляд кульок або можуть бути злегка еліпсоїдними, білого кольору. Вони зазвичай покриті досить твердою вапняною шкаралупою. Тільки у морських та ще у деяких черепах яйця знаходяться в м’якій шкірястою оболонці. Число яєць в кладці коливається від одного до двох сотень у різних видів.

Сухопутні черепахи можуть жити до 100-150 років.

Непомірний вилов черепах і збір яєць поставили цей вид під загрозу зникнення, і нині багато видів черепах знаходяться під охороною.

Сподіваємося, викладена інформація про черепах допомогла Вам. А власну розповідь про черепаху Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *