Розповідь про Чорнобильську катастрофу

Повідомлення про Чорнобильську катастрофу коротко розповість Вам про найбільшу аварію в історії атомної енергетики, яка сталася 26 квітня 1986 року.

Розповідь про Чорнобильську катастрофу

У ніч на 26 квітня 1986 року в 12 км від міста Чорнобиля, Київська область, на правому березі річки Прип’ять сталася найбільша атомна аварія — вибух на 4 — ому енергоблоці в Чорнобильській атомній електростанції.

За день до аварії було прийнято рішення зупинити 4 -ий реактор для проведення ремонтних планових робіт. Планувалося знеструмити обладнання електростанції для повного забезпечення працездатності всіх систем безпеки енергоблоку. Але зупинка реактора по диспетчерським обмеженням відкладалася. А це стало причиною труднощів контролю потужності реактора.

26 квітня о 01 годині ночі потужність реактора зросла в рази, і привела до руйнування і вибухів реакторної установки. Пожежа на енергоблоці викинула в навколишнє середовище велику кількість радіоактивних елементів. Місцеве населення було евакуйовано.

16 травня урядова комісія прийняла рішення про консервацію енергоблоку, виведеного з ладу. Через 4 дні видали наказ Міністерства середнього машинобудування «Про організацію управління будівництва на Чорнобильській АЕС». Відповідно до указу почалися швидкі роботи зі створення над енергоблоком споруди «Укриття». 30 листопада 1986 роки вже законсервований 4-ий енергоблок приймається на технічне обслуговування.

Викинуті в атмосферу зі зруйнованого реактора продукти ядерного палива рознеслися вітром на великі території. Через що радіоактивне забруднення здійснилося не тільки біля АЕС в межах України, Білорусії та Росії, а й набагато далі — території багатьох країн зазнали радіоактивного забруднення. Це території Німеччини, Австрії, Італії, Швеції, Великобританії, Норвегії, Фінляндії та ряд інших країн в Західній Європі.

У 1995 році був підписаний Меморандум між Україною, Комісією Європейського Союзу та державами «великої сімки» перший енергоблок в ЧАЕС був остаточно зупинений, а другий в 1999 році.

15 грудня 2000 року на ЧАЕС був зупинений назавжди третій енергоблок, після чого вона перестала виробляти електроенергію.

25 квітня 2001 року атомну станцію було реорганізовано в спеціальне державне підприємство «Чорнобильська АЕС». Підприємство працює над утилізацією радіоактивних відходів, будівництвом над зруйнованим енергоблоком нової захисної споруди і над зняттям з експлуатації енергоблоків. Чорнобильська АЕС повністю буде знята з експлуатації до 2065 році.

Сподіваємося, викладена інформація про Чорнобиль допомогла Вам. А свою коротку розповідь про Чорнобиль Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Історія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *