Розповідь про Дунай

Розповідь про річку Дунай може бути використана учнями при підготовці до уроку.
Інформація про Дунай може бути доповнена цікавими фактами.

Повідомлення про Дунай

Дунай — друга за довжиною і площею басейну ріка Європи. Дунай у межах України протікає тільки своєю нижньою частиною, довжиною 174 км (за загальної довжини 2960 км). Взагалі Дунай протікає в межах 19-ти країн

Річка бере початок на території Німеччини, в горах Шварцвальда. Далі протікає через такі столиці Центральної та Східної Європи, як Відень, Братислава, Будапешт і Белград, і впадає в Чорне море через дельту Дунаю в Румунії та Україні.

У південно-західній частині України Дунай утворює величезну дельту – одне з найбільших водно-болотних угідь Європи.  Найцінніша і найкраще збережена смуга дельти складає заповідну зону Дунайського біосферного заповідника Національної академії наук України.

Дунайський біосферний заповідник називають екологічним серцем Європи (площа 46,4 тис. га, з них 6,89 тис. га займають водні простори).

За багатством тваринного і рослинного світу дунайська дельта є унікальним місцем в Європі і за їх видовим різноманіттям займає третє місце у світі. Дельта Дунаю найбільше знаменита своїми птахами: тут зареєстровано більше 280 видів пернатих. Біля 100 видів риб плавають у дельтових угіддях. Серед них усі 6 видів осетрових України. Дунай залишився останньою рікою в Європі, де ще зберігся природний нерест.

Замерзає Дунай тільки в холодні зими на 1,5-2 міс. Води Дунаю забруднено промисловими і комунальними стоками країн Європи (Німеччини, Австрії, Угорщини та ін.).

Дунай є важливою транспортною артерією. Основні порти Дунайського пароплавства України — Рені, Ізмаїл, Килія, Вилкове.

Найбільшими притоками Дунаю на території України є Тиса (загальна довжина — 966 км, з них в Україні — 201 км) та Прут (загальна довжина — 989 км, у межах України — 272 км), які в основному протікають в Українських Карпатах.

Сподіваємося, викладена інформація про річку Дунай допомогла Вам. А власну розповідь про Дунай Ви можете залишати через форму коментарів.
© dovidka.biz.ua 2017

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *