Розповідь про дятла

Повідомлення про дятла на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про дятла може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про дятла, який лікує дерева

Дятел — птах із сімейства дятлових, яке налічує близько 220 видів. Найпоширеніші — великий і малий строкатий дятел. Основне місце проживання — Північна Африка і Європа, і тільки 5 видів живуть на Американському континенті.

Чим харчується дятел?

Дятел харчується в основному личинками короїдів і комахами, яких він дістає з-під кори.

Дятел дуже корисний птах, він позбавляє дерева від комах-короїдів. За день з’їдає 750-900 короїдів. Щороку робить собі нове дупло, а старе залишає іншим пташкам.

Взимку дятел харчується насінням хвойних дерев.

Опис дятла

Дятел має строкате забарвлення. Він добре лазить по деревах, в цьому йому допомагають: короткі ноги з чіпкими кігтями. Жорсткий хвіст дає можливість надійно впертися в стовбур, щоб утворити міцну опору Дзьоб у дятла прямий, міцний і гострий.

Будова черепа цього птаха дозволяє захистити мозок від різких і частих ударів. Крім міцної кістки голови, існує ціла система пом’якшення, представлена ​​додатковими рідинами і пазухами.

Гніздо самець і самка роблять спільно, видовбуючи його в стовбурі осики, вільхи або берези. Вночі дятли відпочивають у вертикальному положенні, причепившись кігтями до стовбура дерева або до стінок дупла.

Дятла називають — санітаром лісу! Дятел лікує хворі, заражені шкідниками дерева.

По дереву пересуваються дятли по спіралі і постійно постукують, довбаючи кору. Язик у птиці покритий клейкою слиною і дрібними зубчиками, якими він наколює комах.

Як живуть дятли?

Ці птахи осілі. Вони не відлітають в теплі країни на зимівлю. Максимум, що вони можуть зробити, це перелетіти в інший ліс, де всю зиму буде їжа. Спосіб їх харчування дозволяє їм зимувати на одних і тих же місцях, адже взимку, коли немає можливості знайти комах, вони можуть поїдати насіння соснових дерев.
Для свого гнізда дятел робить дупло, знаходячи на сухих деревах поглиблення і збільшуючи їх за допомогою дзьоба.
Навесні самці влаштовують справжні дуелі на барабанах. Знайшовши сухий стовбур, дуелянт вибирає на ньому місце, максимально висушене на сонці. Саме воно видає найгучніший і дзвінкий звук, коли музикант починає швидко стукати по ньому дзьобом. Саме цей стукіт ми і чуємо в весняному лісі.

Сподіваємося, викладена інформація про дятла допомогла Вам. А власну розповідь про дятла Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *