Розповідь про Індію

Розповідь про Індію для дітей викладена в цій статті. Її Ви можете доповнити цікавими фактами про Індію.

Повідомлення про Індію

Індія є однією з розвинених країн третього світу. Індія знаходиться в південній частині Євразії на півострові Індостан. Країну омиває Індійський океан. Вона межує з такими країнами — Пакистан, Китай, Непал, Бутан, Бангладеш і М’янма.

Говорячи про Індію як про багату країну, мають на увазі не рівень життя населення, а саме її багатство різноманітними природними ресурсами. Не випадково, що в колоніальні часи Індію називали «перлиною в короні Британської імперії».

 Столиця Індії — Нью-Делі.

Ця унікальна країна за чисельністю населення займає друге місце (1,326 млн осіб), а за площею (3165,6 тис. км) — сьоме.

 Клімат Індії переважно субекваторіальний, мусонний. Під час літнього мусону випадає 70-90% опадів, зима суха і прохолодна.

Природа Індії дивовижна. За кілька годин тут можна переміститися з снігів Гімалаїв до тропіків і численних пляжів Індійського океану.

Рельєф Індії досить різноманітний — від рівнинних територій на півдні країни, до льодовиків на півночі, від пустельних земель Заходу, до східних тропічних лісів.

Індія багата на корисні копалини, основна частина зародження яких знаходиться на північному сході держави. Серед них виділяють залізну руду, марганцеву руду, кам’яне вугілля, боксити, буре вугілля, магнезиту, хроміти, графіт, алмази, слюду, золото, чорні метали, уранові руди.

Річки та озера Індії

Найбільші річки — Ганг, Брахмапутра, Коші, Ямуна, Маханаді, Годавари, Кавері, Крішна, Тапті, Нармада. А ось озер в Індії небагато, але все-таки вони є — озеро Самбхар найбільше з них.

Населення Індії

Основна частина населення Індії проживає в сільській місцевості, а міське населення становить лише 26%. У 12 містах-мільйонерах країни проживає 25% міських жителів. Великі міста-мільйонери Індії — це Мумбаї, Делі, Колката, Бангалор, Хайдарабад. У Мумбаї живе 13 млн чол.

Промисловість Індії

Промисловість Індії зосереджена в великих містах і їх передмістях. Вона являє собою переплетення старих традиційних виробництв: виробництво металу, тканин, обробка дорогоцінних металів і каменів — і виготовлення нової продукції: електроніки, авіаційної техніки

Велика частина населення країни зайнята в сільському господарстві. Тут вирощують рис, пшеницю, бавовник, овочі, арахіс, перець і джут — волокнисту культуру, яка використовується для виробництва міцних тканин.

Індія — один зі світових лідерів виробництва чаю, головний район вирощування якого — вологі райони на заході країни. В силу релігійних традицій тваринництво не отримало великого розвитку.

Флора і фауна Індії

Півострів Індостан — це цілий континент, географічно-кліматична своєрідність якого сприяє процвітанню тваринного і рослинного світу. В Індії налічується близько 45 тис. видів рослин, причому 15 тис. зустрічаються тільки там. Ліси в Індії займають майже 20% всієї території країни. Тваринний та рослинний світ Індії надзвичайно різноманітний. В країні є 75 національних парків, більше 420 заповідників.

У лісах ще можна зустріти диких слонів і носорогів, там мешкають леви. У джунглях можна зустріти тигрів, пантер, мавп. Індія — єдина країна, де можна зустріти практично всі види змій, причому деякі з них живуть не тільки в заповідниках, а й поруч з людьми. Кількість видів птахів, що мешкають в Індії, величезна, більше 1600 видів. Велике також багатство річкової і морської фауни.

Пам’ятки Індії

Місця, які варто відвідати в Індії — Тадж-Махал, село Хампі, водоспад авралів, Малий Тибет, місто Делі, мінарет Кутуб-Мінар, монгольська усипальниця — гробниця Хумаюна, Музей Ганді Смірті, національний музей, Музей ремесел, Музей Індіри Ганді, національна галерея сучасного мистецтва.

Сподіваємося, що Вам допомогла розповідь про Індію. А своє повідомлення про Індію Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *