Розповідь про кам’яне вугілля

Розповідь про кам’яне вугілля на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про кам’яне вугілля може бути доповнена цікавими фактами.

Повідомлення про кам’яне вугілля

Кам’яне вугілля — це тверда вичерпна невідновна корисна копалина, яку людина використовує для отримання тепла шляхом спалювання. За класифікацією відноситься до осадових гірських порід. Вугілля люди стали використовувати ще в давнину разом з дровами.

Як утворюється кам’яне вугілля?

Кам’яне вугілля утворилося на Землі близько 300-350 млн років тому в результаті відкладень деревини. Вугілля утворюється в умовах, коли гниючий рослинний матеріал накопичується швидше, ніж відбувається його бактеріальне розкладання. Ідеальна обстановка для цього створюється в болотах. Торф — вихідний продукт для утворення вугілля. Так для утворення кам’яного вугілля потрібно залягання торфу на глибині в три кілометри. На цій глибині шар торфу в двадцять метрів, перетвориться в кам’яне вугілля з товщиною пласта в два метри.

Види вугілля

Всі види вугілля залягають пластами і місця їх розташування називаються вугільними басейнами. Сьогодні добувають різні види вугілля.

  • Антрацит — найбільш тверді сорти з великої глибини і мають максимальну температуру згоряння.
  • Кам’яне вугілля — безліч сортів, що видобуваються в шахтах і відкритим способом. Має саме широке поширення в багатьох сферах діяльності людини.
  • Буре вугілля — утворилося із залишків торфу, наймолодший вид вугілля. Має найнижчу температуру згоряння.

Як видобувають вугілля?

Раніше кам’яне вугілля просто збирали в місцях виходу пласта на поверхню. Це могло статися в результаті зсуву шарів земної кори.
Часто після обвалів в гірській місцевості такі виходи покладів оголювалися, і люди отримували можливість дістатися до шматків «горючого каменя».
Пізніше, коли з’явилася перша техніка, вугілля стали добувати закритим способом. Деякі вугільні копальні занурювалися на глибину понад 300 метрів.
Сьогодні, завдяки сучасній техніці, люди опускаються на глибину більше 1000 м, де видобувають якісне кам’яне вугілля.

Де використовують кам’яне вугілля?

Різні види вугілля можна застосовують для отримання тепла. При згорянні воно виділяється в набагато більшій кількості, ніж можна отримати його від дров або інших твердих видів палива. Найкращі сорти вугілля використовують в металургії, де потрібні високі температури.
Крім того, вугілля — цінна сировина для хімічної промисловості. З нього добувають безліч потрібних і корисних речовин.

Сподіваємося, викладена інформація про кам’яне вугілля допомогла Вам. А власну розповідь про кам’яне вугілля Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *