Розповідь про кажанів

Повідомлення про кажанів на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про кажана може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про кажана

Кажани — це тварини, які відноситься до загону рукокрилі. Рукокрилі — це єдині ссавці на Землі, які вміють літати.

Опис кажана

Кажани — маленькі тварини, довжиною від 4 до 16 см.

За величиною і будовою голови і тулуба кажан схожий на звичайну мишу, але має і багато особливостей. Ніс у тварини тупий, плоский з вираженими ніздрями. Очі маленькі. Вуха великі. Крила летючої миші без пір’я. Це тонка, напівпрозора перетинка. Найменший кажан-джміль живе в Таїланді і має розмах крил 160 мм; довжина його тільця становить близько 33 мм, а вага — близько 2 г. Найбільша летюча миша живе в Малайзії, вона має розмах крил 170 см.
Ще одним оригінальним органом володіють ці тварини: природа нагородила їх ультразвуковим ехолотом. Напевно, це компенсація за поганий зір: і денний, і нічний.

Де живуть кажани?

Кажани поширені по всьому світу, крім Антарктиди, Арктики і деяких океанічних островів. Найбільш численні і різноманітні ці тварини в тропіках і субтропіках.

Кажани — це нічні або сутінкові тварини. Вдень вони сплять, або повиснувши вниз головою, або забившись в тріщини дерев, скель або в щілини в будівлях.

Чим харчуються кажани?

Більшість харчується комахами, проте великі кажани (наприклад, гігантська вечірниця) можуть харчуватися птахами, ящірками, жабами, мало хто — рибою, відомі кажани, що полюють на інші види рукокрилих. У Південній Америці існує три види кажанів (вампіри), які харчуються кров’ю хребетних — птахів і ссавців. Деякі види — вегетаріанці: вони харчуються фруктами, ягодами, нектаром, пилком, горіхами.

Комахоїдний кажан за годину полювання може з’їсти до 200 комарів.

Кажани не тільки абсолютно нешкідливі, але і корисні тварини, тому що винищують багато шкідливих комах. Користь отримують і рослини, які запилюються рослиноїдними кажанами.

Сподіваємося, викладена інформація про кажана допомогла Вам. А власну розповідь про кажана Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *