Розповідь про колібрі

Повідомлення про колібрі на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про колібрі може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про колібрі

Колібрі —  родина дрібних птахів. Відносять до ряду серпокрильцеподібних, або виділяють у окремий ряд — колібріподібних. Це єдиний в світі птах, здатний літати назад.

Де живуть колібрі? Зустрічаються виключно в Америці (від Південної Аляски і Лабрадора до Вогняної Землі).

Скільки відів колібрі існує? Зараз нараховується 330 видів колібрі.

Опис колібрі

Розмір колібрі може бути від 5 см (колібрі-бджілка) до 20 см (велетенський колібрі). Ці птахи мають тонкий дзьоб, причому краї верхньої половини трохи нагнуті вниз. У деяких видів дзьоб за розмірами може зрівнятися з самим тулубом птаха. Язик роздвоєний, довгий. Крила гострі, унікальної будови. Пересуваються виключно по повітрю через слабкі лапи з гострими кігтями. Мають мальовничі пучки з пір’я на голові. Забарвлення яскраве, різноманітне, у самців пір’я більш яскраві, ніж у самок.

Спосіб життя колібра

Ці маленькі птахи досить сміливі і рухливі. Вони можуть напасти на відносно великих птахів і навіть змій, захищаючи своє гніздо. Можуть розвивати швидкість — до 80 км /год. До того ж, ці птахи, на відміну від інших, можуть летіти не тільки вперед, але і назад, а також убік. Тільки щоб утриматися на одному місці, особливо дрібні види роблять близько 50 помахів крил в секунду, під час польоту ж ця цифра збільшується до сотні рухів крилами.
Як і у всіх дрібних тварин, серце колібрі б’ється дуже часто — в спокої близько п’ятисот ударів за хвилину, а польоті — від 1200.

Колібрі можуть знижувати метаболізм заради збереження енергії, що допомагає їм у довгих перельотах. Крім того, перед міграцією 72% ваги перетворюється в жир, який також використовується в якості джерела енергії.

Що їдять колібрі?

Колібрі — птахи ненажерливі: один птах може з’їсти більше, ніж його власна вага. Їжу птиці шукають на квітах. Крім того, що вони висмоктують квітковий нектар, основну частину раціону складають дрібні комахи. Найчастіше птахи знаходять їх на поверхні квітів, чи забирають комах, які попалися в павутину.

Оскільки колібрі харчуються квітковим нектаром, є запилювачами багатьох рослин.

Розмноження колібрі

Гнізда будують тільки самки, зазвичай на деревах або кущах. Для цього вони використовують траву, павутину, шерсть або шматки кори. Відкладають білі яйця довжиною від сантиметра, причому, висиджуючи їх, зберігають температуру на 25 ° С вище, ніж навколишня. Це їм вдається завдяки опереню.

Сподіваємося, викладена інформація про колібрі допомогла Вам. А власну розповідь про колібрі Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *