Розповідь про комара

Повідомлення про комара може бути використане при підготовці до уроку. Розповідь про комарів для дітей може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про комара

Комар відноситься до класу комах, ряду двокрилих і сімейства кровосисних комарів.

Опис комара

Тулуб комара стрункий, вузький, з кількома парами довгих лап і тонкими невеликими крилами. Більшість комах сірі, але існують і яскраво-зелені види. Обов’язково є довгий носик-хоботок, опущений вниз. У самок є ще й колючі щетинки, які допомагають пробивати шкіру і висмоктувати кров. А от самці відрізняються недорозвиненими щелепами — у них таких щетинок немає, і тому вони харчуватися кров’ю не можуть.

Запах людського поту комар відчуває за кілометр, вуглекислий газ, який ми видихаємо — за сотні метрів, тепло — за кілька метрів.

Скільки живуть комарі? Тривалість життя самців всього 17-19 днів, самки живуть довше. Деякі види цих комах можуть прожити цілий рік.

Чим харчуються комарі?

Харчуються кров’ю людей і тварин тільки самки комарів, а самці змушені шукати іншу їжу. І це квітковий нектар або соки рослин. У деяких видів навіть самки п’ють соки рослин, хоча лялечки є хижаками і пожирають дрібних комах.

Небезпека для людини

Комарі переносять тяжкі та смертельні захворювання, зокрема, малярію, жовту гарячку, гарячку денге, гарячку Західного Нілу тощо. Більш того, ці комахи живуть по всій планеті, крім Антарктиди, так що небезпека з їх боку підстерігає нас всюди.

Боротьба з комарами

Методів боротьби з цими комахами багато і вони дуже різні. Найпопулярніші з них — спеціальні мазі, креми, відвари трав з відлякуючим запахом, пастки, ультразвукові пристрої, москітні сітки на вікна. Але є і незвичайні для нас засоби, які не просто відлякують комарів і захищають від укусів, а перешкоджають їхньому розмноженню. Наприклад, є програми по осушенню боліт і обробці берегів водойм: якщо немає дрібних берегів, то комарам важко розмножуватися. Або, наприклад, в особливо проблемних місцях розводять інших комах, які пожирають комарів.

Цікаві факти про комарів

Комарі живуть на планеті вже більш 145 млн років.

Швидкість комара досягає 3,2 км / год. Використовуючи повітряні потоки, з такою швидкістю комарі можуть пролітати до ста кілометрів.

Дзижчання, яке ми чуємо, насправді видається крилами.

Вага комара настільки мала, що потрапивши на павутину, він не викликає коливання павутини і не приваблює павука.

Сподіваємося, викладена інформація про комара допомогла Вам. А свою розповідь про комара Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *