Розповідь про корову

Розповідь про корову для дітей допоможе в підготовці до уроку. Повідомлення про корову для дітей може бути доповнено цікавими фактами.

Розповідь про корову

Корова — одна з перших тварин, яких приручила людина. Вже 8,5 тисяч років корови живуть поруч з людьми, забезпечуючи їх молоком. З молока люди навчилися готувати різні корисні і смачні продукти — сир, морозиво, йогурт, сметану, кефір, масло і т.д.

Науковий опис корів

Корова — домашня тварина, відноситься до класу ссавців із загону парнокопитних.

Тіло дорослої корови завдовжки сягає 2 метрів, а її висота не більша 1,5 метра. Хвіст, що служить для відганяння комах, завдовжки до 1,5 метра. Маса корови не перевищує 1 тонни, в середньому маса цих тварин близько 400 кг.

Забарвлення корів буває різне. Найчастіше трапляються корови чорної, чорно-білої, рудої масті. Довжина коров’ячих рогів у більшості порід не перевищує 20 см. Морда витягнута з тупим великим носом на кінці. Навколо очей — густі вії. Шия схожа на конячу, але товстіша. Ноги сягають довжини 1 метра. Діаметр копит — до 25 см.

Корова — тварина підряду жуйних, і має особливість травної системи — її шлунок складається з декількох відділів і корм пережовується ними двічі.

Травний процес у корів займає близько 48 годин.

У тваринництві корів ще називають великою рогатою худобою, скорочено ВРХ.

Корови спілкуються один з одним за допомогою мукання, вони безпомилково знаходять дорогу додому.

Тривалість життя корів — 15-18 років.

Чим харчується корова?

Влітку корови харчуються соковитою травою, а взимку сіном. Також взимку коровам дають їсти буряк, гарбуз, пшеницю і кукурудзу та інші зернові.

Господарське значення корів

В основному цих тварин розводять для отримання молока та м’яса.

Люди виводили корови молочних порід та м’ясних, щоб забезпечити людину молоком і м’ясом. Бики м’ясних порід за вагою можуть зрівнятися з легковою машиною.

У день корова дає приблизно 25 літрів молока, це майже три великих відра! Молоко дуже корисне для здоров’я: в ньому міститься дуже багато вітамінів. Молоко використовується як не перероблена (незбиране), так і для виготовлення різних молочних продуктів.

М’ясо надходить в продаж як свіже, так і у вигляді м’ясної та ковбасної продукції.

Також у виробництві різних товарів використовують шкури корів, які після спеціальної обробки використовуються у вигляді шкіри. З такої шкіри роблять взуття, одяг, чохли для меблів і машин та інші товари.

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *