Розповідь про курей

Повідомлення про курей може бути використано при підготовці до уроку. Розповідь про курей для дітей може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про курей

Курка — один найпопулярніших і поширених видів домашньої птиці. Зараз близько 80% всіх домашніх птахів складають кури. Кури живуть в курниках або на великих птахофермах. Виведено безліч порід різного напрямку: яєчні, м’ясні, бійцівські, декоративні та інші. Офіційно зареєстровано близько 200 порід домашніх курей, але насправді їх більше.

Самець курки називається півнем, пташеня — курчам.

Розводять курей на всіх континентах. Якщо дикі предки курей несли по 10 — 12 яєць на рік, то домашні кури несуть близько 300 яєць на рік.

Опис курки

Звичайна вага курей 1,8 — 2,5 кг. М’ясні породи важать більше — до 5 кг.

Вигляд звичайної курки скромний. На голові червоний гребінець, під дзьобом «сережки». Великі пазуристі лапи пристосовані розривати землю в пошуках їжі. Колір оперення може бути різним.

Справжній красень — це півень! У нього і гребінець крупніше. На ногах гострі шпори. А головна його прикраса — великий різнокольоровий хвіст.

Півень пильно стежить за порядком на пташиному дворі. Якщо знадобиться, він відважно кидається в бійку з іншими півнями! Іноді люди влаштовують спеціальні півнячі бої.

Рано вранці лунає дзвінке кукурікання. Так півень зустрічає новий день. А заодно, немов будильник, будить і людей: «Пора вставати! Сонечко зійшло!»

Курка — турботлива квочка і мати. Вона гріє, висиджує яйця 21 день. А коли вилупляться пухнасті жовті курчата, курка захистить їх від будь-якої небезпеки. Новонароджені курчата вже весело пищать і клюють все, що схоже на зернятка. Але дуже скоро навчаться відрізняти справжнє зерно від маленького камінчика.

Що їдять кури?

Курей годують зерновими: пшеницею, вівсом, гречкою, ячменем та ін. Також в їх раціон додають зелень і їжу тваринного походження. Для підтримки нормального травлення, птиці потрібно давати пісок і спеціальні крейдяні або вапняні добавки. Коли курям доступний вільний вигул, вони самостійно харчуються травою, комахами, викопують із землі черв’яків і комах.

Сподіваємося, викладена інформація про курей допомогла Вам. А свою доповідь про курять Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *