Розповідь про лисицю

Розповідь про лисицю на українській мові для дітей може знадобитися на урок природознавства і містить багато пізнавальної інформації.

Розповідь про лисицю

Лисиця — хижий ссавець і належить до сімейства Псових. Залежно від виду, розміри цієї тварини бувають до 90 см в довжину, а вага може досягати 10 кг. Всього в природі існує більше 20 видів цих тварин. Найпоширеніша — звичайна руда лисиця.

Лисицю відрізняє витягнуте витончене тіло, подовжена морда, загострені вушка і пухнастий хвіст. Великі і витягнуті вуха допомагають лисицям вловлювати звуки, а довгий хвіст допомагає зберігати рівновагу під час бігу і захищає від холоду.

На особливу увагу заслуговує лисяча шуба — пишна, красива. Шерсть лисиць найчастіше має жовтий, пісочний або рудий колір. Влітку лисиця линяє, а до зими у неї виростає нова шерсть, густа і пишна, необхідна для захисту від холоду. Зимова шерстка у цієї тварини довга, красива. І хвіст у лисиць дуже красивий — довгий, до 60 см, пухнастий, завжди з білим кінчиком. У стародавні часи лисяча шерсть навіть прирівнювалася до грошей. На лисиць полюють лише заради їх цінного хутра.

Слух, зір  лисиці

Слух у лисиці відмінний. Вона може за сотню кроків почути шурхіт миші в норі,  помах крил і рух зайця. Її великі вуха, як локатори, дуже добре визначають джерело звуку. Також лисиця вміє визначати відстань, звідки долетів до неї звук.

Цей звір має цікавий зір: далекозорі очі пристосовані помічати навіть найменший рух билини, добре бачать в темноті, але лисичка погано розрізняє кольори, тому до нерухомої людини вона може підійти дуже близько.

Де живе лисиця?

Лисиць можна зустріти по всій північній півкулі Землі, навіть в Північній Африці.

Вони риють собі нори з декількома входами-виходами і підземними тунелями. Іноді займають чужі оселі, наприклад, нори барсуків. Тут вони виводять потомство і ховаються від небезпеки.

Що їсть лисиця?

Лисиця — хижак, харчується вона невеликими гризунами — мишами, ховрашками. Прийнято вважати, що улюбленою їжею лисиць є зайці, але це не зовсім так. Через свої короткі лапи їй важко наздогнати зайця. Хоча лисиця здатна розвивати швидкість до 50 км / год, вона не може довго переслідувати здобич.

Крім гризунів і зайців, лисиця любить поласувати птахами, яйцями із хруйнованих гнізд, плодами і ягодами.

До речі, винищуючи гризунів і жуків, лисиця приносить велику користь сільському господарству.

Розмноження лисиць

Шлюбний період у лисиць припадає на січень-лютий. За однією самкою доглядає відразу кілька самців, які б’ються до крові між собою. З переможцем лисиця створює пару. Лисиці — хороші батьки. Вони все роблять удвох — риють нору, ростять потомство, добувають їжу.

Вагітність самки триває 2 місяці, на початку весни в норі народжується 5-7 цуценят (може бути до 16 цуценят). Дитинчата лисиці народжуються сліпими, беззубими і глухими. Через два тижні вони вже починають бачити, чути і гавкати. Мама годує дитинчат молоком. Поступово батьки привчають їх до полювання і харчування м’ясною їжею. У 2 роки вони вже здатні розмножуватися.

Тривалість життя лисиць в природі до 10 років. В умовах зоопарку лисиця може прожити до 20-25 років.

Звички лисиці

Чому у всіх казках лисиця — кмітлива, хитра і підступна, спритна і розумна? Тому що вона в дійсності така і є. Можна тільки дивуватися, як цей звір вміє заплутувати сліди, обманювати дичину, прикидатися і хитрувати. Хоча не варто лисиці приписувати якісь неймовірні здібності.

Розум і хитрість — це всього лише звіриний інстинкт, яким її наділила природа, щоб лисиця змогла вижити.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Природознавство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *