Розповідь про лося

Повідомлення про лося на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про лося може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про лося

Лось — парнокопитний ссавець, найбільший вид сімейства Оленеві. Лосі живуть тільки в лісовій зоні Північної півкулі

Опис лося для дітей

Лось — це найбільший представник сімейства оленевих. Висота лося в холці коливається від 1,70 до 2,35 м, довжина тіла досягає 3 м, а маса лося від 300 до 600 кг. Самці зазвичай більші за самок.

Лосі трохи незграбні на вигляд: високоногі, з коротким тулубом. У них широка грудна клітка і плечі. Ноги лося довгі, не тонкі, з вузькими, довгими копитами. Хвіст короткий, всього лише 12-13 см.

Голова велика, горбоноса, з нависаючою м’ясистою верхньою губою. Під горлом м’який шкірястий виріст ( «сережка»), що досягає 25-40 см.

Шерсть груба, буро-чорна; ноги світло-сірі, майже білі. Влітку забарвлення лосів темніше, ніж взимку. Взимку шерсть виростає до 10 см в довжину. На загривку і шиї волосся довше, у вигляді гриви, довжиною до 20 см, через що здається, що у тварини є горб.

Лосі добре плавають (можуть проплисти до 20 км) і досить швидко бігають. Швидкість лося досягає 55 км /год.

У лосів найбільші роги серед всіх ссавців. Вони досягають у розмаху 180 см і важать до 20 кг. Розмір і довжина рогів залежить від віку. Чим старше лось, тим масивніші його роги, лопата ширше, а відростки на ній коротше. У самок рогів немає.

Роги потрібні лосю не для захисту від хижаків, як може здатися, а лише для шлюбного ритуалу. Вони приваблюють самок і відлякують самців-суперників.

Живуть лосі осіло, пересуваються тільки в пошуках їжі. Лосі тримаються, в основному, поодинці або невеликими групами.

Чим харчується лось?

Лось — це рослиноїдна тварина. Влітку і восени основна їжа тварин — це листя дерев і чагарників, водяні рослини, трави, гриби. Взимку поїдають деревний корм: гілки, хвою, кору, та траву, яку знаходять під снігом. Взимку лосі дуже мало п’ють води і не їдять сніг, щоб не втрачати тепло.

За добу дорослий лось з’їдає до 35 кг корму влітку і 12-15 кг взимку.

Крім того, лосі дуже люблять сіль і майже всюди відвідують солонці; взимку вони злизують сіль навіть з шосейних доріг.

Скільки живе лось?

Тривалість життя лося не більш 20-25 років у неволі. А в природі часто навіть менше 10 років. Більшість лосів гине рано: від природних ворогів, вовків і ведмедів, від хвороб, від рук людей, для яких лось — найважливіший промисловий звір.

Розмноження лосів

Лосі готові до розмноження на 3 рік життя. Вагітність триває 225-240 днів. Лосеня народжується зазвичай одне.

Лосенята можуть вставати через кілька хвилин після народження, через 3 дні вільно пересуваються. Молочне годування триває 3,5-4 місяці. Починає самостійне життя лось вже в 2 роки.

У геральдиці лось — це символ витривалості, сили і могутності.

Сподіваємося, викладена інформація про лося допомогла Вам. А власну розповідь про лося Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *