Розповідь про Марко Поло

Розповідь про Марко Поло та його подорожі допоможе підготуватися до уроку.

Розповідь про Марко Поло

Марко Поло — знаменитий італійський мандрівник 13 століття, з його імені починається ера Великих географічних відкриттів. Він був одним з перших європейців, які подорожували на схід, де провів дуже багато часу і зібрав багато нової та цікавої для Європи інформації, проклав значущі торгові маршрути.

Коротка біографія Марко Поло

Марко Поло народився в 1254 році в місті Венеція (за іншими даними на Хорватському острові Корчула) в родині купців. Його дядько (Матвія) і батько (Ніколо) освоювали землі, що лежать від Чорного моря до Волги, прокладаючи нові торгові маршрути. Але на цьому їх діяльність не обмежувалася — через деякий час вони їздили з дипломатичною місією до Монгольського хана — Хубілая.

Подорожі Марко Поло
У свою першу подорож юний італієць відправився в 17 років разом з дядьком і батьком, що здійснювали торговельну поїздку в Китай.
Одночасно з цим брати Поло виступали в ролі делегатів, завданням яких було налагодити дипломатичні відносини між Венецією і Китаєм (який на той час входив до складу монгольської держави Юань). Рухатися було вирішено через Єрусалим, щоб придбати там чудотворне масло з гробниці Христа, яке вони надалі презентували хану Хубілаю.

Результатом тривалої подорожі стали теплі відносини з ханом, якому так сподобався Марко, що той зробив його губернатором одного з китайських міст, де наш юний мандрівник провів цілих три роки.

В цілому Марко Поло прожив в Китаї 17 років за час яких встиг побувати в багатьох регіонах імперії. У 1291 хан вирішив видати заміж свою дочку за перського принца і спорядив величезну морську експедицію, до якої включив і сім’ю Поло. На шляху до Персії італійський мандрівник встиг відвідати Південно-Східну Азію, острів Суматру, Цейлон, Іран.
Після смерті Хана в 1295 році Марко Поло приймає рішення повернутися до Венеції.

Про подальше життя італійського мандрівника до нас дійшло небагато відомостей. Відомо, що в період Веннеціанско-Геннуйскої війни Марко споряджає військове судно і потрапляє в полон до генузійців. Мандрівника садять в каземат. Там він знайомиться з чоловіком на ім’я Рустічану, який пише романи. Марко вирішує поділитися з ним спогадами і свої подорожі по Азії. Так народжується його твір «Книга про різноманітність світу», яка підводить підсумок всієї діяльності Марко Поло і його величезним знанням, отриманим їм за час своїх подорожей.

Через якийсь час у в’язниці, а саме 1324 року Марко викуповують, і він повертається до Венеції, де і проводить решту свого життя. Свої останні роки великий італійський мандрівник провів в достатку.

У Марко Поло було насичене подорожами життя. Позначимо їх основні маршрути:

  • Венеція-Єрусалим-Китай. 1261-1275 рр.
  • Китай-Південно-Східна Азія-Цейлон-острів Суматра-Персія 1291.
  • Персія-Венеція 1295 р

«Книга про різноманітність світу» — неоціненна праця, яка допомогла людству ще століття тому. Цей твір використовувався і в якості довідника з картами, і в якості захоплюючої розповіді про пригоди. Спираючись на матеріали цієї праці були здійснені наступні Великі географічні відкриття.

Автор: Гнатюк У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *