Розповідь про метелика кропивницю

метелик кропивниця Зоологія

Повідомлення про метелика кропивницю розповість що їсть метелик, скільки живе і чому метелика назвали кропив’янкою. Доповідь про метелика кропивниці містить цікаві факти.

Розповідь про метелика кропивницю

Кропив’янка – одна з найвідоміших метеликів. Метелики-кропив’янки дуже красиві і яскраві. Вони живуть у всьому світі і п’ють сік фруктів і квітів маргаритки і айстри.

Метелик кропив’янка виглядає дуже ошатно. Його червонувато-бурі крила покриті ефектними чорними цятками, а зовнішні краї крил прикрашені невеликими зубчиками і обрамлені яскравою блакитною облямівкою. Розмах крил кропив’янки досягає до 5 см.

Протягом одного літа може вирости три покоління кропивниць. Самка метелика може відкласти на протилежну частину кропив’яного листа понад 150 жовтих яєць. Через десять або п’ятнадцять діб з них прокльовуються гусениці.

Останнє покоління застає осінні холоди, під час яких кропив’янки ховаються від холоднечі і впадають в стан заціпеніння. Коли починаються морозні дні, метелик промерзає, але не гине. Перші промені весняного сонця повертають метелика до життя, і він залишає своє укриття. А зимує метелик зазвичай на горищах, в сараях або інших місцях. З приходом весни весняних метелик знову шукає надійного місця, в якому спокійно чекає того часу, коли з’явиться кропива, і можна буде подумати про потомство.

Метелик кропив’янка: чому так називається

Метелик називаються кропив’янкою, тому що її гусениці їдять листям кропиви і відкладають там яйця.

Що їсть метелик кропив’янка?

Харчується метелик в залежності від стадії її розвитку. Доросла метелик задовольняється нектаром, а її личинка, що представляє собою гусеницю, харчується листям кропиви. Оскільки завдяки кропиві відбувається розвиток метелики, її і назвали кропив’янкою.

Скільки живе метелик кропив’янка?

Метелик кропив’янка: тривалість життя – до 9 місяців.

У метелика на волі дуже багато ворогів, тому у неї мало шансів прожити довго.

Що з’являється з лялечки метелика кропив’янки?

З лялечки з’являється метелик. Більшість метеликів зимують як лялечки, і тільки навесні з лялечки з’являється метелик. А метелик-кропив’янка з’являється з лялечки восени, тому зимує вже метеликом!

Метелик кропив’янка цікаві факти

Шотландії їх називають “Метелики диявола”.

Якщо метелик-кропив’янка в ясну тиху погоду починає ховатися в захищених від вітру і протягів місцях, а іноді залітає в приміщення – через 2-3 години чекай грозу або сильний дощ.

Кропив’янки люблять загравший березовий сік.

Вони можуть жити в горах Альпах вище 3000, а в Гімалаях понад 4500 тисяч метрів над рівнем моря.

Смакові рецептори у метеликів знаходяться на лапках, тобто стоячи на рослині, вони можуть відчути її смак.

У кожної особини на крилах є унікальний малюнок, точно такий же, як відбиток пальця у людини.

У них зберігається в пам’яті період, коли вони були гусеницями

Оцініть статтю
Додати коментар