Розповідь про метелика

Розповідь про метелика для дітей допоможе підготуватися до уроку і дізнатися багато корисної інформації.

Розповідь про метелика для дітей

Метелики — одні з найкрасивіших комах, вони схожі на живі квіти, яскравість забарвлення їх крил казкова. За їх красу люди дали метеликам красиві імена: Махаон, Адмірал, Аполлон, Зорька, Лимонниця і т.д. Метелики літають вдень, а вночі, піднявши крила, відпочивають.

Метелики — комахи з повним перетворенням, так як личинка (гусінь) повністю відрізняється від дорослої особини. Їх життєвий цикл складається з 4 стадій: яйце, личинка (гусінь), лялечка і доросла комаха.

Як і у всіх членистоногих, тіло метеликів розділене на безліч сегментів і покрите хітиновою оболонкою — кутикулою, а ноги складаються з окремих члеників. Таких членистих ніг у кожного метелика по три пари.

З усіх представників комах тільки метелики мають чотири великих і яскравих крила з чудовим графічним малюнком. У них добре розвинені органи чуття, але багато в чому вони сприймають світ інакше, ніж людина.

Очі займають більшу частину голови і складаються з безлічі фасеток, кожна з яких — очі в мініатюрі. Слух розвинений дуже добре, чують ультразвук і часто страждають від нього. Органи нюху досягають фантастичної гостроти. Також добре розвинене почуття смаку, вони пробують їжу лапками і хоботом, причому смак цукру розпізнають в розчинах в найменших концентраціях. Органи смаку по частині солодкого перевершують органи смаку людини в 2 тис. разів!

Серед метеликів є види, гусениці яких в період масового розмноження можуть спустошити сади і городи або позбавити листя багато гектарів лісу. Однак, метеликів, що приносять істотну шкоду людині, небагато.

Половина списку комах, занесених до Червоної книги — це метелики. Вони страждають від скорочення місць проживання. Непомірний вилов і колекціонування — теж причина їх скорочення.

Що їдять метелики?

Одні метелики харчуються нектаром квітів, інші — соком дерев і соком фруктів, треті не проти перекусити послідом і сльозами тварин, а також брудом, щоб заповнити недолік мінеральних солей після спарювання.

Цікавий факт про метеликів! Там, де живуть метелики, повітря екологічно чисте, а там, де їх немає, виникає багато екологічних проблем в навколишньому середовищі

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *