Розповідь про Норвегію

Повідомлення про Норвегію для дітей розповість Вам про країну опівнічного сонця. Інформацію про Норвегію Ви можете доповнити цікавими фактами.

Розповідь про Норвегію

Чому Норвегію так назвали? Справа в тому, що значна її частина розташована на півночі від Північного полярного кола. Тут сонце з травня місяця по липень за горизонт майже не заходить. Взимку на самому крайньому півночі полярна ніч тримається практичні цілодобово, а ось на півдні світловий день довжиною всього в кілька годин

Норвегія є країною з мальовничими ландшафтами і долинами, з льодовиками, гірськими зубчастими хребтами і вузькими фіордами з дуже крутими берегами. Вона з давнього часу вважалася країною мореплавців, а значна частина населення країни проживає на узбережжі.

Вікінги, які були досвідченими моряками, створили велику систему торгівлі із заморськими країнами, наважилися переплисти Атлантичний океан. Вони дісталися до Нового Світу приблизно в 1000 році н.е. Сьогодні про роль, яку відіграє море в житті держави, свідчить величезний торговий флот. Він, займає по загальному тоннажу 6 місце в світі. Норвегія також вважається країною з розвиненою рибопереробною промисловістю.

Норвегія отримала незалежність в 1905 році. Аж до цього часу вона була під керівництвом Данії, потім Швеції. Країну населяють норвежці, від загального населення вони складають 98%, на півдні держави можна зустріти поселення шведів.

Столиця Норвегії — Осло

Великі міста Норвегії — Берген, Тронхейм, Ставангер, Крістіансанн, Фредрікстад, Тромсе і Драммен.

Населення Норвегії — 5,258,317 (2017 рік)

Форма правління Норвегії — конституційна монархія, форма державного устрою — унітарна.

Норвегія займає територію площею у 385 252 км². Країна межує зі Швецією, Фінляндією і Росією.

Береги держави омиваються на заході Атлантичним океаном, на півдні Норвезьким морем і на півночі Північним Льодовитим океаном.

Загальна протяжність берегової лінії — 3420 км, з огляду на фіорди — 21 465 км.

Рельєф і клімат Норвегії

Рельєф Норвегії переважно гірський. Велику частину займають Скандинавські гори. У північних частинах країни клімат субарктичний, а в районах близько океанів клімат океанічний. Основна кліматична риса Норвегії — це м’яка зима з дощовим, вітряним літом.

Промисловість Норвегії

Найважливіші заняття жителів Норвегії — це тваринництво і рибальство. Також в країні розвинені такі галузі як целюлозно-паперова промисловість, машинобудування, легка промисловість.

Сподіваємося, викладена інформація про Норвегію допомогла Вам. А свою розповідь про Норвегію Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія
Коментарі:
  1. 3 недели ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *