Розповідь про носорога

Повідомлення про носорога для дітей може бути використано при підготовці до уроку. Розповідь про носорога для дітей може бути доповнений цікавими фактами.

Розповідь про носорога

Носоріг — один з великих травоїдних ссавців на планеті. У природі носороги зустрічаються тільки в Африці і Азії.
Зараз відомо 5 видів носорогів. Ці тварини знаходяться на межі вимирання і занесені в Червону книгу.

Під загрозу зникнення носороги потрапили через масове винищення з метою отримання рогів. Роги носорогів дуже високо цінуються. Раніше їх використовували для виготовлення коштовностей, а також в медицині для приготування ліків. Ще в давнину люди вірили, що ріг носорога володіє унікальними властивостями, приносить удачу і дарує безсмертя.

Опис носорога

Зовнішній вигляд носорога своєрідний. Ця тварина має відмінну рису — ріг на носі. Вага носорога коливається від 3 до 5 тонн, а довжина тулуба може досягати майже 4 метрів. У носорогів масивне, велике тіло і відносно короткі і товсті ноги. Шкура ссавців товста, без шерсті і має сіро-коричневе забарвлення.

Цікавою особливістю носорогів є складки шкіри в районі шиї і ніг. Через це здається, що у тварини є панцир.
У носорогів добре розвинені нюх і слух, але зір цих звірів слабкий.

Спосіб життя носорогів

Носороги живуть усамітнено, або невеликими групами поряд з невеликими водоймами, так як вони люблять лежати у воді на невеликій глибині.
Незважаючи на незграбний вигляд, носороги досить швидко бігають і добре плавають. Носоріг може розвинути швидкість до 45-48 км / год!

Найбільш активні носороги в нічний час, а вдень вони відпочивають. Незважаючи на те, що природних ворогів у носорогів немає, звірі максимально обережні і навіть боязкі.

Носоріг чим харчується? Носороги травоїдні, вони їдять траву і листя.

Скільки живуть носороги? У природі носороги доживають до 50 років.

Розмноження носорогів

Якщо самка готова до спаровування, між самцями можуть початися серйозні поєдинки. Переможець намагається привернути самку маркуванням своєї території екскрементами. Перш ніж справа доходить до спарювання, обидва партнери полюють один на одного і навіть б’ються.

Період вагітності носорога триває приблизно 17-18 місяців. Дитинча народжується вагою 23 — 35 кг. У новонародженого вже є прозорий ріг, довжиною всього один см. Траву маленький носоріг може їсти в віці одного тижня. З мамою дитинча пробуде 2,5 року.

Але при зустрічі з людиною страшний на вигляд звір просто поступається дорогою. Тільки якщо він вважатиме, що йому загрожує небезпека, то переходить в напад, і ось тут вже врятуватися дуже важко.

Сподіваємося, викладена інформація про носорога допомогла Вам. А своє повідомлення про носорога Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *