Розповідь про Південний Буг

Цікаві факти про Україну

Розповідь про річку Південний Буг може бути використанА учнями при підготовці до уроку.
Інформація про Південний Буг може бути доповнена цікавими фактами.

Повідомлення про Південний Буг

Південний Буг (стародавня назва — Гіпаніс) повністю протікає в Україні; має довжину 806 км і площу басейну 63 700 км2.

Південний Буг – величезна ріка на півдні України, яка починається на Подільській височині на висоті 321 м над рівнем моря, і впадає в Бугський лиман Чорного моря. У верхоріччі Південний Буг протікає по болотній місцевості шириною 1,5 км і має неглибоке русло – 0,2 м. В середині ріка різко звужується до 200-300 м, утворюючи каньйон зі скель висотою 20-40 м. Унизу річка розширюється, а її береги знижуються.

Південний Буг має велике господарське значення. Його воду широко використовують для зрошення земель і водопостачання, на ріці побудовано 13 малих гідроелектростанцій і багато водосховищ. По його берегах розташовані такі міста як Хмельницький, Хмельник, Винниця, Первомайськ, Вознесенськ.

Найбільші притоки Південного Бугу: Соб, Синюха, Інгул (ліві). Згар, Кодима (праві).

Живиться Південний Буг сніговими, підземними та дощовими водами. Річний пересічний стік становить 3,4 км3. Води використовують для водопостачання та зрошення.

В басейні створено понад 8 тисяч штучних водойм, 188 водосховищ та  8437 ставків.

У районі Мігії долина Південного Буга – одне з найбільш мальовничих міст не лише у долині ріки, але на всій рівнинній території країни. Скелі з давніх гранитів з численними порогами і островами приваблюють сюди любителів байдарочного і плотового сплаву. Деякі гранитні виходи мають власні імена і охоронний статус, як геологічні пам’ятки природи. Серед них Висока скеля, що витягнулася на сотню метрів поперек долини річки, утворюючи один з найвідоміших порогів, що через свою форму отримав назву Інтеграл, і скеля Турецький стіл, яка більше двох століть зберігає пам’ять про те, що ця ділянка долини була прикордонною з мусульманським світом.

Сподіваємося, викладена інформація про річку Південний Буг допомогла Вам. А власну розповідь про Південний Буг Ви можете залишати через форму коментарів.
© dovidka.biz.ua 2017

Оцініть статтю
Додати коментар