Розповідь про Південну Америку

Повідомлення про Південну Америку, Ви знайдете в цій статті. Розповідь можна доповнити цікавими фактами про Південну Америку.

Розповідь про Південну Америку

Південна Америка географічне положення

Південна Америка разом з Північною Америкою утворюють одну з частин світу під назвою Америка. Дані материки з’єднані Панамським перешийком. Південна Америка є четвертим за величиною материком на Землі.

Площа континенту — 18 млн км2. Протяжність Південної Америки з півночі на південь складає 7000 км, а з заходу на схід близько 5000 км.

Континент омивається двома океанами: із заходу Тихим океаном, зі сходу Атлантичним океаном. Близько материка островів досить мало. Берегова лінія слабо порізана. Північні береги Південної Америки омиваються водами Карибського моря.

На території Південної Америки знаходяться 13 незалежних держав. З них виділяються по площі і рівнем економічного розвитку — Бразилія, Аргентина, Чилі.

Південна Америка клімат

Південна Америка є самим дощовим материком, адже значна його частина розташована в екваторіальних широтах. У цю область з океанів надходить вологе, морське повітря. На континенті знаходиться найбільш вологе місце на планеті. На західній частині схил гірської системи Анд, біля північного їх закінчення, дощами за рік випадає стільки води, що, якби вона стікала, то вона могла б покрити землю водним шаром в 15 метрів. Поруч з цим місцем розташувалася пустеля Атакама — найсухіше місце на Землі, де роками не випадає жодної краплі дощу.

Південна Америка знаходиться в таких кліматичних поясах — субекваторіальний, екваторіальний, субтропічний, тропічний і помірний.

Південна Америка природні зони

У Південній Америці сформувалося багато природних зон. Найбільші площі займають вологі екваторіальні ліси, савани і рідколісся, степи і напівпустелі.

Вологі екваторіальні ліси відрізняються багатою рослинністю і тваринним світом. Савани і рідколісся Південної Америки біднішими за видовим складом рослин і тварин, ніж савани Африки.

Рельєф і корисні копалини

В основі материка лежить Південно-Американська платформа. На його території немає землетрусів і діючих вулканів. Внаслідок процесів підняття платформи з’явилися Гвіанське і Бразильське плоскогір’я, Амазонська, Ла-Платська і Орінокська низовини.

На західному узбережжі континенту розташувалися Анди, вони відносяться до Тихоокеанського вогняного кільця. Найвищі вершини Південної Америки — гори Аконкагуа, Чимборасо, вулкан Котопахи.

Серед корисних копалин на материку є поклади осадових, метаморфічних і магматичних порід — нафти, руди, урану, алмазів, вольфраму, платини, золота, кольорових металів і природного газу.

Населення Південної Америки

Населення материка — 422,5  млн. чоловік. Корінним населенням є індіанці, які належать до монголоїдної раси. Але після відкриття європейцями континенту його почали швидко заселяти іспанці і португальці. Пізніше в якості робочої сили були завезені негри. Сьогодні населення Південної Америки різноманітне.

Південна Америка тварини

На континенті рідко можна зустріти великого звіра. Тут мешкають броненосці, лінивці, екзотичні птахи, мурахоїди, змії, комахи, крокодили, хижі риби, піраньї, страуси нанду, пуми, ягуари, олені.

Пам’ятки Південної Америки

Найбільш найпопулярнішими пам’ятками Південної Америки є — комплекс Мачу-Пікчу, тропічні величезні масиви Амазонки, озеро Тітікака, водоспад Анхель і Ігуасу, міста Буенос Айрес, Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу, Льодовик Періто-Морено, Острів Пасхи і пустеля Наска.

Сподіваємося, що Вам допомогла розповідь про Південну Америку. А своє повідомлення про Південну Америку Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *