Розповідь про птахів

Кожен з нас спостерігав за птахами і замислювався про відчуття свободи і невагомості. Інформація про птахів для дітей коротко викладена в цій статті. Розповідь про птахів можна доповнити цікавими фактами.

Повідомлення про птахів

Птахи є теплокровними тваринами. Вони мають деякі особливості — тіло, яке покрите пір’ям, передні кінцівки, які перетворюються в крила. У птахів немає зубів. Замість цього вони мають дзьоб. Птахи на Землі з’явилися близько 130 мільйонів років тому. Вони зустрічаються у всіх куточках планети, від холодних полюсів до жарких пустель.

Загальні характеристики птахів

Тіло птахів, крім дзьоба і кінцівок вкрите пір’ям. Пір’я виконує дві головні функції — забезпечує тварині політ і захищає від холоду та спеки.

Кістки скелета також мають деякі особливості. Однією з них є кіль — особливий виступ, який розвинувся в грудині. Від величини кіля залежить сила і потужність польоту. Інша особливість будови птахів полягає у тому, що більшість кісток у них порожні. Також є вирости легких — це система повітряних мішків, яка заповнює простір між органами. Всі ці перераховані особливості сильно полегшують загальну масу птиці.

Особливості харчування і спосіб життя птахів

Харчування тварин досить різноманітне. Вони їдять зерно, фрукти, гризунів, комах, інших птахів. Є такі птахи, які харчуються і рослинною і тваринною їжею, а є такі види, які вживають тільки один вид їжі.

Відносно способу життя: птахи, які не вміють літати проводять все життя на твердій землі (страуси) або  плавають (пінгвіни). Але більшість птахів вміють літати, наприклад, альбатрос майже все життя проводить в польоті. А ось куріпки піднімаються в небо тільки тоді, коли їм загрожує якась небезпека.

Птахи, які проживають в районах з холодним, морозним кліматом з настанням зими відлітають за тисячі кілометрів в теплі краї в пошуках їжі і тепла. Додому вони повертаються весною. Такі птахи називаються перелітними. Всі ми знаємо гусей, лелек і журавлів, клич яких чутно в небі навесні.

Система розмноження птахів

Птахам характерна внутрішня система запліднення. Вони споруджують гнізда різної конструкції, відкладають і висиджують яйця, а також дбайливо доглядають і піклуються про потомство. Деякі види птахів, перед тим як створити пару, виконують в повітрі або на землі шлюбні танці. У одних пташок пташенята при народженні сліпі і голі. Їжу вони отримують тільки від батьків і в гнізді залишаються до тих пір, поки самостійно не зможуть жити. До них відносять пташенят гніздових птахів, наприклад, орлів. У інших птахів пташенята народжуються вже цілком розвиненими малюками і через пару годин після народження слідують за батьками і самостійно добувають собі їжу. До них відносять пташенят качок, курей.

Як переміщаються птиці в повітрі?

По повітрю птахи переміщаються 2 способами — активним і пасивним. Активний спосіб переміщення це коли птах, перебуваючи в повітрі, активно змахує крилами. Пасивний спосіб це коли він ширяє в повітрі. Для активного польоту вони мають потужні м’язи в кілі.

Сподіваємося, що повідомлення про птахів допомогло Вам. А свою розповідь про птахів Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *