Розповідь про равлика

Повідомлення про равликів дітям допоможе дізнатися як і скільки вони живуть, чим харчуються. Розповідь про равлика для дітей на українській мові може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про равликів

Равликів ще називають молюсками. Їх існує багато видів, які відрізняються один від одного будовою, розмірами, раковиною, місцем існування і типом харчування.

Є водні равлики, які живуть у водоймах, а є наземні, що мешкають у вологих місцях.

Серед равликів є зовсім малюки, величиною 2-3 міліметра, а є і гіганти розміром 20 см. Якраз вони і доставляють найбільше клопоту людям.

Живуть равлики маленькими групами. Равлики дуже люблять вологу. У суху спекотну погоду равлик ховається під камінням, в тіні рослин, в сирому моху. А активним стає равлик тільки вночі або після дощу.

Восени равлики закопуються в грунт на зимівлю і залишають свій притулок навесні.

Раковина — це надійний будиночок для м’якого тіла равлика. Вхід в раковину він закриває слизом і може пережити в своєму будиночку і холод, і спеку. Раковина равлики росте все життя. У тілі равликів можна розрізнити тулуб, голову і ногу. Тулуб равлики повторює форму його раковини.

Максимальна швидкість равликів приблизно 7 см в хвилину

Равлики пересуваються на нижній поверхні ноги (підошві), проганяючи по її довжині хвилі м’язових скорочень. Крім того, епітелій ноги виділяє велика кількість слизу, що сприяє кращому ковзанню по поверхні субстрату.

Чим харчуються равлики?

Їдять майже все: листя, черв’яків, маленьких личинок інших мешканців лісу. А їжу розшукують на дотик, ріжками-щупальцями. Бачать равлики погано, їх маленькі очиці здатні тільки відрізнити день від ночі. Зате нюх у них дуже хороше, запах їжі чують за два метри.

Мільйонами вони нападають на зелень. І часом равлики стають справжнім лихом для людей. Наприклад, виноградні равлики можуть занапастити за кілька днів великий виноградник.

А ще, у равлика може бути до 25 000 зубів!

Користь равликів

З давніх часів равликам приписували здатність виліковувати різні захворювання. Недарма в Вавилоні і Єгипті символом вічності вважалися саме равлики. В останні роки вчені приділяють чимало уваги вивченню слизу равликів.

Використовуючи власний слиз, равлик може повністю відновити свою раковину. Завдяки таким потужним відновлюючим властивостям слиз равлики застосувують в косметології.

Виноградні равлики в природі можуть жити до 20 років, але зазвичай проживають 7 — 8 років. Термін життя африканських ахатин — 7 — 10 років. Водні равлики ампулярії живуть до 4 років.

Сподіваємося, викладена інформація про равликів допомогла Вам. А свою розповідь про равликів Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *