Розповідь про рибу карась

Повідомлення про рибу карась для дітей може бути використане при підготовці до уроку. Розповідь про рибу карась для дітей може бути доповнений цікавими фактами.

Розповідь про рибу карась

Карась — поширений рід риб сімейства коропових.

Існує 3 види карасів:

  • золотий;
  • срібний;
  • золота рибка.

Опис риби карась

Форма тіла карася довгаста або злегка округла, тулуб риби помірно сплюснений з боків і покритий великою, гладкою на дотик лускою. Колір карася в залежності від виду може приймати різні відтінки сріблястого або золотистого. Спина риби досить товста, з високим спинним плавцем. Довжина карася може досягати 50-60 см, а вага риби щодня понад 5 кілограмів. Голова риби невеликого розміру з маленькими очима і ротом, в якому глоткові зуби розташовані в один ряд. Примітною особливістю є наявність в спинному і анальних плавниках колючих зазубрених променів.

Скільки живе карась? Тривалість життя карася залежить від виду риби. Звичайний карась живе понад 12 років. Срібний карась живе 8-9 років, але існують особини, які доживають і до 12 років.

Де живе риба карась і чим харчується?

Риба карась живе у водоймах по всій Європі. Вони люблять ставки і озера, які заросли ряскою, а на дні у них мул (волога бруд, трясовина). У мулі живуть дрібні черв’ячки та інші крихітні істоти, якими харчується карась. Також карась їсть молоді стебла очерету, водорості, ряску, підбирає різні відходи.

При настанні несприятливих умов (посуха або сильні морози) карасі здатні перечікувати їх, зариваючись в мулистий грунт на глибину до 0,7 м. Виживає він і в тому випадку, якщо вода в ставку промерзла наскрізь.

Розмножуються карасі пізно, коли вода прогріється до 18-20 С. Ікру відкладають на водну рослинність. Кількість обметаної ікри може досягати 300 000 штук.

Спосіб життя карася

Ця риба дуже лінива і неповоротка. Товстун-карась плаває повільно і не може сховатися від хижаків, тому будь-яка щука може його зловити! Мальки теж беззахисні, їх з’їдають навіть жаби і жуки-плавунці.
Велику частину часу ця риба проводить або зарившись в мул, або засунувши туди голову, так що назовні стирчить хвіст, схопивши за який, будь-який хижак може зловити її.
Але людині зловити карася зовсім не просто! Ця риба дуже хитра, вона ховається від сіток і нечасто ловиться на вудку.
Щоб її зловити, рибалки зазвичай додають в приманку часник, соняшникову олію, валер’янку. Вона любить сильні запахи і тому хапає наживку.

Сподіваємося, викладена інформація про рибу карась допомогла Вам. А свою доповідь про рибу карась Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *