Розповідь про рибу клоун

Розповідь про рибу клоун на українській мові може бути використана учнями при підготовці до уроку. Розповідь про рибу клоуна допоможе дізнатися де живе риба клоун, що їдять риби клоуни та інші цікаві факти.

Повідомлення про рибу клоун

Розміри риби клоун

Риба — клоун, як правило, невеликого розміру. У природному середовищі вони досягають 12-13 см, а в неволі вони рідко бувають більше 9 см.
Цікаво, що, незважаючи на маленькі розміри і красу вони досить агресивні. Риба клоун кусається і щипає.

Свою назву риба отримала завдяки незвичайному забарвленню, яке схоже на клоунський грим. Ці коралові маленькі рибки практично все життя проводять в стані симбіозу з морськими водоростями — актиніями. Інша назва рибки — Амфіпріон оцеляріс.

Мирне співіснування риби-клоуна і актинії перетворює лагуни з кораловими рифами в арену іскрометного уявлення.

Де живе риба клоун?

Ці маленькі войовничі рибки зустрічаються на коралових рифах Тихого і Індійського океанів. Вони практично все життя живуть в симбіозі з морськими рослинами зі щупальцями — актиніями. Актинії захищають рибок від ворогів, а натомість риба клоун водорості від сміття і відганяють крабів, які люблять поласувати актиніями.

Риба-клоун цікаві факти

Спосіб живлення риби-клоун

Проживаючи в природному середовищі, риба-клоун харчується різноманітними видами водоростей і зоопланктону, які пропливають за течією крізь острівці актиній. dovidka.biz.ua Насправді, риба клоун рідко покидає свій симбіоз заради пошуків їжі, а далеко від вірного захисника і не запливає зовсім. Тому вони можуть розраховувати тільки на ту їжу, яку їм «принесе» течією.

Риба клоун: розмноження

Цев вид розмножується шляхом мічення ікри на плоскій поверхні актиній, поблизу або ж прямо під її щупальцями. Кладку з ікрою ревно охороняє самець. Через тиждень з ікринок розвиваються личинки, поява яких визначається природними біологічними ритмами, безпосередньо пов’язаними з місячними фазами. Личинки риби клоуна переміщаються до місць, де скупчується планктон — там вони харчуються і ростуть. Велика кількість мальків гине в цей період відгодовування. Дорослішаючи, мальки знаходять свою актинію, а разом з нею — притулок і їжу.

Риба клоун: скільки живе?

У природному середовищі риба-клоун може прожити і до 10 років. А ось в неволі навіть до 20 років.

Сподіваємося, викладена інформація про рибу-клоун допомогла Вам. А власну розповідь про рибу клоун Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *