Розповідь про шимпанзе

Повідомлення про шимпанзе може бути використане при підготовці до уроку. Розповідь про шимпанзе для дітей може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про шимпанзе

Шимпанзе — рід родини гомінідів ряду приматів. Є два види шимпанзе — звичайний і карликовий. Вони знаходяться на межі вимирання.

Серед всіх тварин шимпанзе — найближчі родичі людини. Навіть їх ДНК схожа на людську на 98,7 відсотків, правда, їх гени проявляють себе інакше, ніж людські.

Шимпанзе можуть досягати зросту до 1,70 метра і важити 70 кг (самці). Самки, як правило, менші. При ходьбі основна опора цих приматів — верхня поверхня пальців. Їх ноги більше нагадують руки, допомагаючи їм лазити по деревах і повзати. Все тіло мавп покрите довгою, темною шерстю.

Де живуть шимпанзе? У дикій природі шимпанзе зустрічаються в тропічних лісах Африки

Що їдять шимпанзе? Шимпанзе всеїдні. Але їдять вони переважно — листя, фрукти, комах і дрібних хребетних.

Скільки живуть шимпанзе? Тривалість життя шимпанзе в середньому 40-50 років

Спосіб життя шимпанзе

Живуть вони групами по 10-12 особин. А коли виростають, ці примати йдуть з групи, створюючи свою зграю. Для них характерна соціальна поведінка, сувора структура всередині групи. Вони не агресивні, зате добре копіюють дії і емоції. Ці примати сумують за загиблими родичам, охороняють найменших і кланяються ватажкові. Спілкування займає у них багато часу. Догляд один за одним, ігри, лоскіт, обійми і поцілунки, характерні для шимпанзе будь-якої статі і віку. Ніч мавпи проводять на деревах.

Вивчення шимпанзе

Шимпанзе навіть відправляли в космос, брали з собою на кораблі і тримали при собі королівські особи. Але вивчити особливості поведінки цих тварин в неволі — практично неможливо. У неволі вони змінюють свої звички. Уявлення про норми їх поведінки можна отримати лише в дикій природі.
Дослідникам вдалося підгледіти, що шимпанзе спілкуються приблизно з 50 друзями і знайомими, користуються загостреним каменем, щоб розбити горіх, роблять інструменти для лову термітів, змінюючи середовище, щоб досягти зручності.

Сподіваємося, викладена інформація про шимпанзе допомогла Вам. А свою доповідь про шимпанзе Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *