Розповідь про синичку

синичка Природознавство

Розповідь про синичку на українській мові для дітей містить багато корисної інформації про циз птахів та цікаві факти про синичку. Реферат про синицю Ви можете представити на уроках.

Розповідь про пташку синичку

Синиця – рухливий, енергійний, красивий птах. Природа обдарувала її яскравою зовнішністю. Черевце у неї – лимонно-жовте, розділене чорною смугою, білі щічки.

Синиця – птах невеликих розмірів, з сильними лапками, коротким конічним дзьобом. Бігати по землі синиці не вміють, на відміну від справжніх наземних птахів. Зате, подібно горобцям, вміють скакати. У більшості випадків синиця – осілий птах, що кочує, іноді перелітний.

Гніздо синиця любить закрите. Особливо їй подобається дупло, видовбане дятлом. Але іноді синиці гніздяться в стовбурах або пнях гнилих, трухлявих дерев, під дахом будинків. Нерідко синиці проявляють агресію: виганяють зі своїх гнізд досить нахабних горобців.

Синиця любить співати взимку. Репертуар у кожного птаха свій. Деякі види синиць знають по десять пісень різних типів.

Кладки у більшості видів синиць великі, по 6-10 штук, може бути і більше. Насиджує тільки самка, в цей час самець не забуває годувати її. А ось годують новонароджених пташенят вже обоє батьків.

Розповідь про синичку 3 клас

Синичка — корисна пташка. Вона знищує шкідників, що сховались на зимівлю у корі дерев та під опалим листям. Одна сім’я синиці захищає від шкідливих комах упродовж року аж сорок зрілих дерев. Тому треба оберігати синичок.

Важко птахам знайти корм, коли все навкруги вкрите білим снігом. Тому короткими зимовими днями прилітають ближче до людських осель. В основному вони поїдають шкідників рослин. Тоді дерева ростуть здоровими. Не хворіють та дають людям багатий урожай. Синички є охоронцями садів.
Вдячні люди підгодовують пернатих, майструють годівниці, залишають трохи ягід на деревах та кущах. Птахи можуть поласувати червоними ягодами калини. Після перших заморозків вони стають солодкими та медовими. Метушливі красиві пташки зграйками сідають на гілки калини, з якої звисають кетяги червоних ягід. Сніг опадає з дерева і воно засвічується жовто-червоними ліхтариками. Це дуже гарне видовище.

Доповідь про синицю 2 клас

Цей птах зустрічається частіше за інших зимуючих птахів. У неї чорна шапочка, жовта грудка, зелена спинка і гострий чорний дзьоб. Влітку вона харчується комахами, знищуючи велику кількість шкідників лісу і саду. Взимку синиці перекочовують ближче до житла людини. Синиці часто прилітають на балкони і роздзьобують загорнуті в папір продукти. Люблять вони несолоне сало. Взимку синицям важко знайти їжу, тому треба влаштовувати для них «столові». До годівниць насипають сухий пайок, можна прив’язувати і шматочки сала.

Реферат про синицю

Велика синиця – найбільша серед синиць (14 см). Голова чорна з білими щоками і потилицею, спина зеленувата, черевце яскраво-жовте з чорною поздовжньою смугою, ширшою у самців і молодих птахів.

Що їсть синиця?

Влітку вишукує на гілках і стовбурах комах і павуків. Взимку живиться насінням і іншою рослинною їжею. Синиці – звичайні відвідувачі годівниць в міських парках. Подекуди до грудня синиці вищипують зернятка з м’яких ягід (наприклад бузини), їдять насіння будяків, лободи, соняшнику, багатьох городніх рослин, а також хвойних дерев (ялини, сосни). З настанням зими їх вибір стає обмежений (земля засипана снігом), і великі синиці стають ще менш розбірливі в їжі, але більш сміливі. Поблизу житла вони відшукують залишки їжі, клюють навіть заморожене м’ясо і сало.

Де живе синиця?

Синиця воліє гніздитися на дільницях не особливо густого листяного лісу, гаях, парках, старих фруктових садах. Зустрічаються в населених пунктах з деревною рослинністю. Часто поселяється поряд з людиною.
Синиці легко гніздяться в шпаківні і штучних дуплянках. Гніздо влаштовують в дуплах, нішах будівель, старих гніздах білок, хижих птахів і в інших закритих місцях.

Матеріалом для основи гнізда служать тонкі гілочки, сухі стебла трав, мох, корінці, лишайники. До них синиця додає пух, вату, шерсть, пір’я, кокони і павутину павуків і комах і т. д.

У великої синиці дві кладки в році: перша – в кінці квітня – початку травня, друга – в червні. У кладці 9-13 (іноді до 15) яєць. Яйця білі, зі злегка блискучою шкаралупою, з великою кількістю червонувато-коричневих цяток, що утворюють іноді помітний віночок на тупому кінці. Розміри яєць: (17-19) х (12-14) мм. Насиджування триває 13 діб. Пташенята перебувають у гнізді 16-17 діб. Потомство вигодовують обоє батьків, приносячи їм в гніздо в середньому 6-7 г їжі на кожне пташеня в день.

Вороги синиць: Ворогами синиць є куниці, денні хижі птахи, кішки.

Роль синиць в природі

Роль синиць в природі велика. Підраховано, що пара синиць (з виводками) може оберігати від шкідників сад в 40 фруктових дерев. Ось чому дуже важливо оберігати цих птахів і підгодовувати їх взимку. Влітку вони віддячать людини.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Дарій

    Не допомогло(

    Відповіcти