Розповідь про смерч

Географія

Повідомлення про смерч для дітей може бути використане при підготовці до уроку географії. Розповідь про смерч для дітей допоможе дізнатися яку небезпеку становить смерч для життя людини.

Розповідь про смерч

Що таке смерч?

СМЕРЧ – атмосферний вихор, що виникає в грозовій хмарі і поширюється вниз, часто до самої поверхні Землі у вигляді темного хмарного рукава або хобота діаметром в десятки і сотні метрів. Існує не довго, переміщаючись разом з хмарою.

Коли Смерч опускається до земної поверхні, нижня частина його теж стає розширеною, схожою на перекинуту лійку.

Висота Смерчу може досягати 800-1500 м.

Найпотужніші смерчі можуть досягати швидкості вітру понад 480 км/год, розтягнути більш ніж на 3 км в поперечнику, і залишитися на землі більше 100 км

Повітря в ньому обертається зазвичай проти годинникової стрілки, причому одночасно воно піднімається по спіралі вгору, втягуючи пил або воду; швидкість обертання кілька десятків м в сек. У зв’язку з тим, що всередині вихору тиск повітря зменшується, там відбувається конденсація водяної пари; це разом з втягнутою частиною хмари, пилом і водою робить смерч видимим. Діаметр Смерча над морем вимірюється десятками м, над сушею сотнями м.

Причини утворення смерчів

Смерчі утворюються, коли стикаються дві великі повітряні маси різної температури і вологості, причому в нижніх шарах повітря тепле, а в верхніх – холодне.

Рекордом часу існування смерчу можна вважати Меттунський смерч, який 26 травня 1917 року за 7 годин 20 хвилин пройшов по території США 500 км, убивши 110 осіб.

Смерч супроводжується грозою, дощем, градом і, якщо досягає поверхні землі, майже завжди спричиняє великі руйнування, всмоктуючи в себе воду і предмети, що зустрічаються на його шляху, піднімаючи їх високо вгору і переносячи на значні відстані. Смерч на морі становить велику небезпеку для кораблів. Смерч над сушею іноді називають тромбами, в США їх називають торнадо.

Види смерчів:

  • Складені смерчі, як правило, мають надвисоку потужність та призводять до найбільших збитків.
  • Бичеподібні — найпоширеніші.
  • Розпливчасті смерчі — це коли діаметр смерчу може перевищувати висоту.

Смерчі також класифікують за швидкістю вітру та руйнівною силою. Для цього застосовують шкалу Фудзіти.

Найбільша кількість смерчів, 148 за одну добу, пройшла 3-4 квітня 1974 року над південними штатами США.

Сподіваємося, викладена інформація про смерч допомогла Вам. А свою розповідь про смерч Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар