Розповідь про Стоунхендж

Розповідь про Стоунхендж на українській мові розповість: де знаходиться Стоунхендж, хто і навіщо побудував Стоунхендж. Повідомлення про Стоунхендж містить багато цікавої інформації.

Розповідь про Стоунхендж

Стоунхендж (англ. Stonehenge) — кам’яна мегалітична споруда (кромлех). Об’єкт включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Де знаходиться Стоунхендж? Стоунхендж знаходиться в Англії (графство Вілтшир) в 13 кілометрах на північ від Солсбері, приблизно в 130 км на північний захід від Лондона

В цілому Стоунхендж являє собою круглу споруду з 82 п’ятитонних мегалітів, 30 кам’яних блоків, вагою по 25 тонн і 5 величезних так званих трилітів, каменів, вага яких досягає 50 тонн. Складені кам’яні блоки утворюють арки, які служили колись бездоганним покажчиком сторін світу.

До якого виду стародавніх споруд відноситься Стоунхендж? Кромлех — це стародавня споруда з каміння, поставленого вертикально, що утворюють одне або декілька кіл. До цього типу стародавніх споруд якраз і відноситься Стоунхендж в Англії.

Хто і навіщо побудував Стоунхендж точно не відомо. За підрахунками на будівництво пішло 300 років безперервної роботи тисяч чоловік. До недавнього часу вчені припускали, що цей монумент споруджений у 3100 році до нашої ери. Перші дослідники пов’язували будівництво Стоунхенджа з друїдами. Однак подальші розкопки відсунули час будівництва Стоунхенджа до новокам’яного і бронзового століть.

Легенди пов’язували будівництво Стоунхенджа з ім’ям чарівника Мерліна. В середині 17 століття англійський архітектор Ініго Джонс висунув версію, що Стоунхендж звели древні римляни. Деякі вчені середньовіччя вважали, що Стоунхендж побудували швейцарці або німці. На початку 19 століття утвердилася версія про Стоунхендж як святилище друїдів. Але точного пояснення вчені не знайшли до сих пір.

У 60-х роках XX століття астроном Джеральд Хоукінс припустив, що це кам’яне коло могло використовуватися як дуже точна обсерваторія, що дозволяло древнім британцям проводити астрономічні спостереження і обчислення.

Коротка розповідь про Стоунхендж може бути написана Вами в коментарях)

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *