Розповідь про тхора степового

Повідомлення про степового тхора надасть короткий опис степового тхора і розповість чим харчуються і як живуть ці тварини. Розповідь про степового тхора для дітей може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про тхора степового

Тхори — це хижаки з родини куницевих, їх родичами є ласка, горностай, соболь, куниця, борсук та ін. Тхір був одомашнений дуже давно, більше двох тисячоліть тому.

Степовий тхір розміром до 52-56 см в довжину при масі тіла до 2 кг. Довжина хвоста дорослих особин становить 18 см. У степового тхора довге, але рідке верхнє волосся коричневого кольору, а крізь таке хутро видно щільну підпушку — додатковий волосяний покрив більш світлого тону. Кінцівки, хвіст або його кінчик мають темне забарвлення. На мордочці добре помітні темні плями, які називають маскою.

Чим харчується степовий тхір?

Степовий тхір харчується досить різноманітно. У теплу пору року його здобиччю стають ховрахи, хом’яки, миші, змії, жаби, безхребетні. У меншій мірі їжею є земноводні та птиці. Взимку раціон звужується до хом’яків і полівок, яких можна зловити в степу. Оскільки розкопування нір гризунів стає неможливим, звірята задовольняються падаллю і харчовими відходами, які знаходять біля осель людей, а по весні підбирають рибу в розливах річок. При наявності достатньої кількості їжі населених пунктів звірята уникають.

Розмноження степових тхорів

Самки степового тхора народжують 7-10 і навіть до 18 дитинчат. Вагітність триває 40 днів. Вага новонароджених тхорів становить близько 5-10 г, дитинчата народжуються сліпими і безпорадними. Грудне вигодовування триває близько 2-2,5 місяців, а 4-тижневих дитинчат мати починає годувати м’ясом.

Де живуть степові тхори?

На європейській території тхори живуть в Чехії, на сході Австрії, півдні Словаччини, в Україні, Угорщині, Румунії, на півночі Болгарії, в Молдові, Польщі. Крім того, тхори зустрічаються в Середній і Центральній Азії, в степах, лісостепах і напівпустелях Росії від її європейської частини до Далекого Сходу, а також в східній частині Китаю.

Сподіваємося, викладена інформація про степового тхора допомогла Вам. А свою розповідь про степового тхора Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *