Розповідь про Велику Британію

Повідомлення про Велику Британію 3 клас розповість Вам про цю консервативну країну з багатою історією. Розповідь про Велику Британію Ви можете доповнити цікавими фактами.

Розповідь про Великобританію

До складу Великобританії входять кілька країн — Уельс, Англія, Шотландія і Північна Ірландія.

Велика Британія географічне положення

Свою розповідь про Велику Британію слід почати з того, що Королівство розміщено в північно-західній Європі, на Британських островах. Правда є ще адміністративно самостійні одиниці — Нормандські острови і острів Мен.

Столиця Великобританії — Лондон, місто приваблює багато туристів з усіх куточків країни.

Площа Великобританії — 244,1 тис. Км2.

Найвищою точкою є гора Бен-Невіс, 1343 м. Знаходиться вона в Шотландії.

Населення Великобританії — 65,110,000 млн. чоловік (2016).

Великі міста Великобританії — Бірмінгем, Глазго, Шеффілд, Ліверпуль, Единбург, Манчестер

З якими країнами межує Великобританія? Оскільки країна розташована на островах, то єдина держава, з якою межує Великобританія — це Ірландія.

Клімат Великобританії

Великобританія загальна характеристика не можлива без опису кліматичних особливостей. Клімат держави м’який, помірний океанічний і вологий. У Північній Ірландії більш вологий клімат, а в Шотландії — набагато холодніше і сухіше. В основному погода формується океанічною теплою течією Гольфстрім.

Найхолоднішим місяцем є січень з температурними коливаннями від +3 С до +7 С. Найтепліший місяць — липень з температурою від +11 C до +17 С. За рік тут випадає 600-750 мм опадів. Значна їх частина випадає у вигляді дощів, решта тумани.

Рельєф Великобританії

Рельєф центральної, і південно-східної частин Великої Британії горбисто-рівнинний; у Шотландії, Уельсі і Ольстері переважають невисокі гори і височини, сильно згладжені льодовиками та річковою ерозією. Півострів Уельс зайнятий Кебрійськими горами, на південь від Шотландії розташовані Пеннінські та Камберлендські гори. Найвищі гори Великої Британії знаходяться на Північно-Шотландському нагір’ї.

Корисні копалини Великобританії

Великобританія володіє значними запасами корисних копалин. Особливо вона багата кам’яним вугіллям, загальні запаси якого — 189 млрд. т. В даний час роль кам’яного вугілля вже не настільки велика, видобуток його скоротився.

На шельфі Північного моря в 60-70-х роках знайдені нові великі енергоресурси — нафту і природний газ. Запаси нафти — 2 млрд. м, природного газу — 2 трлн. м3. Їх інтенсивна розробка змінила загальну оцінку забезпеченості Великобританії енергоресурсами і поставила її в більш вигідне становище порівняно з партнерами по ЄС.

У Великобританії також значні запаси і залізних руд (достовірні і ймовірні — 4,6 млрд. т).

Що стосується інших корисних копалин, то виділяються великі запаси каоліну, кам’яної солі, калійної солі, олова, уранової руди.

Природні зони Великобританії

Британія, як і більша частина території Європи, знаходиться в помірній кліматичній зоні. Виділяють три природних зони на островах. Це зона широколистяних лісів на півдні, зона степів і лісостепу в центральній частині і зона хвойних лісів на півночі.

Річки та озера Великої Британії

Найбільші річки Великобританії — Темза і Северн. Річки відіграють важливу економічну роль в країні, на них побудовано більше 60 гідроелектростанцій. На таких річках як Темза, Хамбера, Северна, Мерсі, Форту і Клайда побудовані великі морські порти.

Найбільші озера Великобританії — Лох-Тей, Лох-Несс і Лох-Ломонд.

Великобританія визначні місця

Головні пам’ятки Великобританії — Тауерський міст, Музей воскових фігур мадам Тюссо, Біг Бен, Букінгемський палац, Стоунхендж, Стретфорд на Евоні (місто, де виріс Вільям Шекспір), палац Холирудхауз в Единбурзі, Музей Лох-Неського чудовиська.

Сподіваємося, що коротка інформація про Великобританію допомогла Вам. А свою розповідь про Велику Британію Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *