Розповідь про верблюда

Повідомлення про верблюда може бути використано при підготовці до уроку. Розповідь про верблюда для дітей на українській мові може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про верблюда для дітей

Верблюди — це великі тварини, пристосовані для життя в посушливих регіонах світу. Жителі пустелі їх високо цінують і називають «кораблями пустелі».

У природі існує два види верблюдів: дромедар (одногорбий) і бактріан (двогорбий). Горб захищає спину тварин від перегріву і є резервуаром для енергетичних запасів. В горбі верблюда міститься не вода, а жир. Наприклад, в горбі двогорбого верблюда знаходиться до 150 кг жиру.

Скільки живе верблюд? Середня тривалість життя верблюда близько 40-50 років.

Опис верблюда

У верблюда міцна статура, довга вигнута шия і досить вузький, витягнутий череп. Вуха тварини маленькі і округлі, іноді майже повністю сховані в густому хутрі.

Середня висота верблюда 210-230 см, а вага верблюда досягає 300-700 кг. Довжина тіла в середньому 250-350 см. Самці завжди більші за самок. Хвіст верблюда по відношенню до тіла досить короткий і становить близько 50-58 см. На кінці хвоста є пензлик, утворений пучком волосся.

Очі тварини захищені від попадання дрібних часток піску довгими густими віями, розташованими в два ряди. На ніздрях верблюда також густий волосяний покрив, який перешкоджає попаданню пилу і піску всередину. А під час сильної піщаної бурі верблюд може повністю закрити ніздрі.

На грудях, зап’ястях, ліктях і колінах домашніх тварин розташовані великі мозолі, що дозволяють їм безболісно опускатися і лежати на розпеченій землі. У верблюдів густа шерсть, що перешкоджає випаровуванню вологи в спеку і зігріває холодними ночами. Шерсть верблюда злегка кучерява, а її колір може бути світлим або темно-коричневим.

У всіх верблюдів хороший зір і добре розвинене чуття. Джерело води вони відчувають на відстані 40-60 км, легко передчувають наближення грози і відправляються туди, де пройдуть зливи.

Бігає верблюд інохіддю, при цьому швидкість верблюда може досягати 23,5 км / год. Деякі особини здатні прискорюватися до 65 км /год.

Чим харчується верблюд?

Верблюди харчуються пустельними рослинами: верблюжою колючкою, полином, піщаною акацією, солянками, саксаулом, молодою або сухою травою в залежності від пори року. У найскладніших умовах він може не їсти до місяця і пити солону воду.

Розмноження верблюдів

У п’ятирічному віці верблюд досягає статевозрілого періоду. Вагітність верблюда триває 13 — 14 місяців. Народжується немовля вагою до 40 кг, зряче і вже через пару годин після появи, починає ходити. В 2 місяці верблюденя починає їсти рослинну їжу, але, не дивлячись на це, молоком матері харчується більше року.

Значення верблюдів для людей

Зараз верблюди — це домашні тварини, які рідко зустрічаються в дикій природі. Його одомашнення відбулося приблизно 4 000 років тому. Людям вони дають молоко, шерсть, шкіру і м’ясо. Головне достоїнство верблюдів — їх здатність проходити великі відстані в пустелі. Вони можуть проходити в день до 50 км, при цьому несучи на собі тюки вагою до 300 кг.

Сподіваємося, викладена інформація про верблюда допомогла Вам. А свою доповідь про верблюда Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *