Розповідь про Японію

Розповідь про Японію містить інформацію про цю країну. У цій країні ювелірно поєднуються сучасність і традиції. Саме це привертає до неї велику кількість туристів.

Повідомлення про Японію

Острівна держава Японія розташована в Тихому океані, на сході від Японського моря, Південної і Північної Кореї, Китаю і Росії. Вона займає територію на півночі від Охотського моря до Тайвані і Східно-Китайського моря на півдні. В її складі 6852 острова. Найбільші з них — це Хоккайдо, Сікоку, Хонсю і Кюсю. Вони складають близько 97% від всієї площі держави.

Рельєф Японії

Острівна держава покрито височинами, середніми і низькими горами. На їх частку припадає більше 75% від загальної території країни. Низовини представлені окремими ділянками, які розташувалися вздовж узбережжя. Найбільша низовина — це Канто, її площa 17 000 км.

Середньовисотні гори розділені між собою улоговинами і долинами. Деякі увінчані діючими вулканами. Найвищий вулкан Японії — Фудзіяма, розташований на острові Хонсю. Вершини більшості гір покриті снігом. На південному заході країни розташована найбільша рівнина Кінкі. Але всі острови Японії переважно гірські.

Корисні копалини Японії

На острівній державі практично немає корисних копалин. Тут видобувають сірку, вугілля, золото і срібло, ртуть, свинець і цинк, мідь і хром, залізо і марганець. Звичайно, цих запасів мало для промислових потреб, тому більшість корисних копалин імпортуються із зарубіжних країн.

Клімат Японії

Японію відносять до температурної зоні, яка має 4 сезони. Тому її клімат змінюється низькими температурами на півночі і субтропічними на півдні. Він залежить ще і від сезонних вітрів, які взимку дмуть в напрямку з континенту, а влітку в зворотному напрямку.

Виділяють 6 кліматичних зон:

 • Хоккайдо. Належить до зони з низькими температурами. Характеризується морозною, довгою зимою і прохолодним літом.
 • Японське море. У цій зоні сезонний північно-східний вітер приносить взимку сильні снігопади. Влітку тут теж не дуже тепло, але в іноді в зоні Японського моря спостерігаються дуже високі температури через феномен Фена.
 • Зона Центральної височини. Вона являє собою острівний типовий клімат з великою температурною різницею вдень і вночі, влітку і взимку.
 • Зона Внутрішнього Японського моря характеризується помірним кліматом, так як гори в регіонах Сікоку і Тюгоку затримують сезонні вітри.
 • У зоні Тихого океану досить холодні зими, снігопади рідкісне явище. Літо в період сезонного південно-східного вітру вологе і жарке.
 • Зона південно-західних островів відрізняється субтропічним кліматом — літо спекотне, а зима тепла. Тут випадає багато опадів внаслідок тайфунів і дощів.
Великі річки та озера Японії

В Японії чимало коротких багатоводних річок і повноводних озер. Найбільше озеро — озеро Біва.  Найбільша річка Японії  — Сінано.

Столиця Японії і великі міста

Столиця — Токіо.

Найбільші міста — Токіо, Йокогама, Осака, Наґоя, Саппоро, Кобе, Кіото, Фукуока.

Населення країни майже 127 мільйонів чоловік

Природні зони Японії

В Японії виділяють кілька природних зон:

 • На півночі держави — тайга
 • зона змішаних лісів
 • зона широколистяних лісів
 • субтропічних лісів
 • Тропічних вологих лісів
 • Області висотної поясності
Фауна і флора Японії

У фауні Японії нараховується:

 • близько 270 видом ссавців:
 • близько 800 видів птахів
 • 110 видів плазунів.
 • в морях більше 600 видів риб
 • більше 1000 видів молюсків.

У флорі нараховують 700 видів дерев і чагарників, близько 3000 видів трав. На о. Хоккайдо переважають хвойні ліси (ялина, ялиця). У південних районах (дуб, бук, клен, волоський горіх і інші дерева).

Промисловість Японії

Найбільше значення має вуглевидобувна промисловість. Розпочато видобуток природного газу.

За виробництвом алюмінію Японія займає 2-е місце в світі. Машинобудування — одна з галузей, яка розвивається швидкими темпами. Значний розвиток отримало приладобудування, виготовлення точних інструментів і механізмів. Проводиться багато побутової апаратури, яку використовують у всьому світі. По суднобудуванню і експорту судів Японія займає 1-е місце в світі.

Японія — одна з лідируючих країн у галузі наукових досліджень, таких як високі технології, біомедицина і робототехніка. Японія займає перше місце по виробництву та використанню роботів.

На острівній державі багато цікавих місць, храмів, старовинних замків. Місця, які варто відвідати — Музей каліграфії, Національний музей, Національний музей західного мистецтва, Музей-скарбниця святині Мейдзі, Музей народного японського мистецтва, замок Нідзе, палац Катсура. А також безліч імператорських гробниць, японських садів і святинь.

Сподіваємося, що розповідь про Японію допомогла Вам дізнатися більше про цю державу і підготуватися до уроку. А свою розповідь про Японію Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *