Розповідь про Євразію

Повідомлення про Євразію, найбільший материк на нашій планеті, розповість Вам про його особливості. Розповідь про Євразію для дітей можна доповнити цікавими фактами.

Розповідь про Євразію

Де розташований материк Євразія?

Євразія є найбільшим континентом на Землі, площа якого 36% від загальної площі суші. В Євразії знаходиться 93 країни.

Євразія повністю розташована в Північній півкулі. Євразію умовно ділять на дві частини — Європу та Азію. Кордон між Європою і Азією проходить по хребту Уральських гір, далі — по річці Урал, що впадає в Каспійське море, і потім — по хребту Кавказьких гір.

Площа материка Євразія — 54 млн. Км2

Континент омивається всім океанами — Атлантичним, Північним Льодовитим, Індійським і Тихим.

Рослинний і тваринний світ Євразії відрізняється великою різноманітністю. В межах материка є майже всі кліматичні пояси і кліматичні зони: арктичні пустелі, тундра і лісотундра, ліси, степи, пустелі. Більшу частину Європи і Сибіру займає зона лісів помірного поясу, хвойні, змішані і широколисті ліси. У кожній природній зоні своя рослинність і свій тваринний світ, пристосований саме до цієї зони.

Зараз на континенті проживає велика частина населення Землі, а це понад 5 млрд людей — більше 70% населення планети. Розміщено населення вкрай нерівномірно, найбільшу щільність має населення Західної Європи і Південно-Східної Азії.

Саме в Євразії виникли три відомі світові релігії: буддизм, християнство, іслам.

Рельєф і корисні копалини Євразії

На території континенту багато великих рівнин і найдовших гірських систем на планеті. Гори і плоскогір’я займають близько 65% території Євразії.

В Євразії розташована найвища гірська система світу — Гімалаї, в межах якої знаходиться найвища точка Землі, гора Джомолунгма (Еверест) заввишки 8848 м.

На північ від Гімалаїв розташоване найбільше в світі нагір’я Тибет.

Серед корисних копалин Євразії найбільш поширені неметалеві, металеві та горючі родовища копалин. Найбільші родовища наступних копалин: марганець, залізо, нікель, мідь, вольфрам, нафта, вугілля, графіт, срібло, золото.

Внутрішні води Євразії

Материк багатий на внутрішні води — річки, озера і підземні води. Найглибші і великі озера — Байкал, Онезьке, Ладозьке, Балхаш, Іссик-Куль, Аральське і Каспійське море-озеро.

Найбільші річки Євразії — Об, Янцзи, Амур, Хуанхе, Ганг, Інд, Єнісей, Лена, Амудар’я, Амур.

Сподіваємося, що розповідь про Євразію допомогла Вам. А своє повідомлення про Євразію Ви можете залишити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *