Розповідь про зайця

Зоологія

Повідомлення про зайця на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про зайця може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про зайця

Заєць – тварина, яка відноситься до класу ссавці, загону зайцеподібні. Існує приблизно 30 видів зайців, які мешкають по всьому світу, за винятком Антарктиди. У нашій країні водиться 2 види: заєць-біляк, заєць-русак.

Опис зайця

Зайці – тварини невеликого або середнього розміру, довжина тіла 12-74 см, вага досягає 7 кг. Задні кінцівки великих видів подовжені. Самки більші за самців. Хвіст короткий, зовні майже непомітний.

Шерсть зайців досить густа, а забарвлення залежить від сезону. Линяють зайці 2-3 рази на рік. Влітку заєць може бути сірим, бурим або чорно-бурим, а взимку світлішає або стає повністю білим.

Характерною рисою зайцеподібних є клиновидні вуха, що досягають в довжину від 9 до 15 см. Завдяки вухам слух зайця розвинений набагато краще, ніж нюх і зір. Задні кінцівки у цих ссавців мають довгі ступні і розвинені сильніше передніх. При виникненні загрози швидкість зайця може досягати 80 км /год. А здатність раптово змінювати напрямок бігу і різко стрибати в сторону дозволяє цим тваринам позбутися переслідування хижаків: вовка, лисиці, сови і т.д. Зайці добре бігають вгору по схилах, але вниз доводиться спускатися стрімголов.

Скільки живе заєць?

Тривалість життя самців не більше 5 років, самок – 9 років, проте є зафіксовані випадки більш тривалого терміну життя зайця – близько 12-14 років.

У природних умовах зайці живуть як поодинці, так і утворюючи пари. Протягом року у цих тварин тричі з’являється потомство. Період вагітності у зайчихи триває до 50 днів. Народжується від 1 до 9 зайчат. Потомство народжується зрячим і здатним до самостійного пересування. У перші 5-7 днів зайчата харчуються молокоом, але вже з 2-3 тижня життя переходять на трав’яний корм і стають самостійними. Статева зрілість настає до наступної весни.

Чим харчується заєць?

Харчовий раціон залежить від сезону. Бобові, підземні гриби і траву зайці їдять влітку. Взимку їжею стає кора і дрібні гілки молодих дерев – верби, ліщини, осики і берези. Навесні зайці починають збиратися на галявинах з молодою травичкою і так захоплюються свіжим кормом, що втрачають властиву їм обережність.
У зайців немає постійних нір, вони постійно змінюють місця проживання. Взимку заячі лежання розташовуються в заростях кущів та інших важкодоступних місцях. А восени, коли часті дощі, і з дерев постійно капає вода, довговухі облаштовуються на відкритих галявинах в траві.

Зайці є об’єктом розвиненого промислу, особливо в північних регіонах. З них отримують хутряні шкурки, м’ясо і шерсть для фетровальної промисловості.

Сподіваємося, викладена інформація про зайця допомогла Вам. А власну розповідь про зайця Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар