Розповідь про Зевса

Повідомлення про Зевса для дітей може бути використано при підготовці до уроку. Розповідь про Зевса на українській мові може бути доповнена історіями з міфів і легенд. Також Ви дізнаєтеся покровителем яких занять був Зевс

Розповідь про Зевса

Зевс — головний і могутній бог Стародавньої Греції. Зевс — бог неба, грому і блискавок, батько богів і людей. Зевс був сином Кроноса і Реї та належав до третього покоління богів, які скинули в другому поколінні — титанів. Атрибутами Зевса були Егіда (щит), скіпетр, інколи орел, а місцем його перебування був Олімп.

Кронос безжально знищував усіх своїх дітей, побоюючись, що вони повстануть проти нього. Рея врятувала Зевса, своє шосте немовля, давши Кроносу проковтнути замість дитини камінь, загорнутий в пелюшки. Змужнілий Зевс змусив батька повернути дітей, яких він проковтнув.

В знак подяки брати і сестри віддали у володіння своєму рятівникові громи і блискавки. А трохи пізніше Зевс воював з Кроносом і іншими титанами, щоб роздобути безмежну владу. Коли титани були переможені Зевс і його два брати Посейдон і Аїд поділили владу між собою.

Зевс залишив собі небо, Посейдону дісталося море, а Аїду — підземне царство душ померлих. І став Зевс панувати на Олімпі в оточенні сонму богів. Поруч з Зевсом на троні сидить його дружина, велична богиня Гера.

Крім того, Зевс розподілив добро і зло на землі, вклав в людей сором і совість. Він може передбачати майбутнє. Він сповіщає приречення долі за допомогою сновидінь, а також грому і блискавок. Весь громадський порядок був побудований Зевсом, він покровитель міського життя, захисник скривджених і покровитель благаючих, подарував людям закони, встановив владу царів, також охороняє сім’ю і будинок, стежить за дотриманням традицій і звичаїв. Йому коряться інші боги.

Сподіваємося, викладена інформація про Зевса допомогла Вам. А свою розповідь про Зевса Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Міфи

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *