Розповідь про жирафа

Повідомлення про жирафа на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про жирафа може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про жирафа

Один з найцікавіших жителів африканської савани — жираф. Це найвища тварина на планеті. Його зріст досягає 6 метрів, тобто він вище двоповерхового будинку. Жирафи живуть тільки в Африці.

Опис жирафа

Жираф при зрості 6 метрів важить близько 1000 кг. У жирафа довжелезна шия — цілих 1,5 метра! Як у інших ссавців, у шиї 7 хребців, тільки вони дуже витягнуті.

Більшість жирафів дворогі, але іноді зустрічаються тварини з 4-ма ріжками на голові. Його жовтувато-руда шкура прикрашена темно-коричневими округлими плямами. В Африці не знайти двох однакових жирафів. Шкура кожного розфарбована по-своєму і індивідуальна, як відбитки пальців людини.
Ці тварини Африки мають дуже виразні очі з густими чорними віями.

Спосіб життя жираф

Жирафи не надто прив’язані один до одного. Пасуться поодинці або невеликими групками по 4-10 голів. Іноді зустрічаються стада чисельністю 20-30 особин.

Що їсть жирафа?  Основна їхня їжа — листя дерев, особливо люблять колючу акацію. Жирафам важко нахилити шию, тому траву вони щипають тільки в голодні часи. Їдять вони майже 20 годин на добу! У день з’їдають 30-40 кг зелені. Спить жираф всього 1-2 години лежачи на землі.

Без води жираф може обходиться навіть довше, ніж верблюд. Але за один раз випиває 40 літрів.

Це дуже миролюбні тварини, бійки між ними трапляються вкрай рідко.

Вороги жирафа: лев, леопард, тигр. Рятується жираф втечею, розвиваючи швидкість до 60 км / год, але може і вступити в бій з хижаком. Потужним ударом копита жираф здатний проломити череп лева.

Скільки живе жирафа? У дикій природі ці парнокопитні живуть 30 років, в неволі доживають до 40 років.

Розмноження жираф

Самка може стати матір’ю з 4-річного віку. Шлюбний період тварин припадає на сезон дощів. Вагітність триває 1,5 року. Завжди з’являється на світ лише один малюк вагою 50-70 кг і зростом під 2 метри! Вже через годину він встає на свої стрункі ніжки, а через дві — жваво бігає.
Самка вигодовує дитинча молоком. У віці 2-3 тижнів малюк вже вміє добувати собі корм, але харчується молоком до 1,5 року.
Самки жирафів дуже хороші матері. Вони ревниво оберігають своє дитинча від всіх небезпек.

Цікаві факти про жираф

У жирафа в прямому сенсі найбільше серце на Землі. Воно важить 10-12 кг і за один раз пропускає через себе 60 літрів крові.

Язик жирафи повністю чорний і має довжину півметра. Жирафи вилизуються язиком, як домашні кішки.

Вони здатні перестрибнути перешкоду висотою 2 метри.

Самка народжує стоячи, і новонароджений жирафенок падає на землю з 2-метрової висоти.

Жираф росте до 6 років.

Коли тварина скаче галопом, його довжелезна шия мотається з боку в бік, описуючи вісімку. Здається, що вона може зав’язатися вузлом.

Раніше вчені думали, що жирафи безголосі. Тільки недавно з’ясувалося, що вони «розмовляють» між собою, але нечутно для людського вуха.

Сподіваємося, викладена інформація про жирафа допомогла Вам. А власну розповідь про жирафа Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

Автор: Гнатюк У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *