Розповідь про золотомушку

Розповідь про золотомушку для дітей допоможе дізнатися багато цікавого про цю пташку.

Повідомлення про золотомушку

Найменша пташка України – золотомушка. За зовнішнім виглядом вона нагадує синичку або вівчарика. А їх голови  увінчані красивою оздобою, як у справжнього короля —  короною. Тому їх ще ласкаво називають короликами.

Яка маса золотомушки? Вага золотомушки – не більше 6 г.

На Україні живуть дві золотомушки – жовточуба і червоночуба.

Опис золотомушки жовточубої

Зверху самці оливково – зелені, на тім’ї поздовжня жовта смуга з жовтогарячим пасмом посередині та чорними смужками по краях. Низ білуватий, із легким бурим відтінком. На перах крила дві вузькі жовтуваті смужки. У дорослої самочки відсутні жовтогарячі пасма на  тім’ї. А в молодих птахів на голові жовтого, жовтогарячого та чорного кольорів немає.

Червоночуба золотомушка відрізняється від жовточубої білими «бровами» і чорними смужками, які проходять через очі, а дорослий птах – також поперечною чорною смужкою на лобі. Окрім того – яскравою жовтогарячо – червоною плямою на тім’ї.

Золотомушка  жовточуба гніздиться на Поліссі, в Карпатах та Кримських горах. Вона дуже рухлива. Вона постійно перепурхує з однієї гілки на іншу, приймаючи різні пози на тонких гілочках, в тому числі і вниз головою.

Середовище існування – хвойні ліси.

Опис золотомушки червоночубої

Золотомушка червоночуба гніздиться в Карпатах і Кримських горах.

Живляться найдрібнішою поживою – павучками, яйцями метеликів, іншою дрібною комашиною їжею. У невеликій кількості живляться насінням хвойних дерев.

Золотомушка червоночуба занесена до Червоної книги України.

Гніздечка золотомушки роблять на тонесеньких гілочках дерев. Гніздечко схоже на маленький кошик. У гніздечку відкладають від 4 до 10 яєчок. Вони білі або блідо – рожеві з червоними крапками. Через 2 тижні вилуплюються пташенята. Тиждень самка сидить безперервно на гнізді, обігріваючи пташенят. А  через два вони вже вміють літати. Пташенята – страшенні ненажери. Тільки одного літнього дня батьки прилітають до гнізда 400 раз, щоб їх погодувати. А за рік пташка поїдає від 8 до 10 мільйонів шкідливих комах. Тому золотомушка – справжній санітар лісу.

Золотомушки шукають поживу навіть тоді, коли співають або будують гніздо. За 12 хвилин голодування пташка може втратити третину своєї ваги. А через годину – навіть загинути.

Сподіваємося, викладена інформація про золотомушку допомогла Вам. А власну розповідь про пташку золотомушку Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *