Рух води по стеблу рослини

Чому стебло називають дорогою з двостороннім рухом, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

По якій частині стебла та в якому напрямку (висхідному чи низхідному) рухаються розчини органічних речовин?

Зовнішня частина центрального циліндру складаються з лубу. По ситовидних трубках у лубі від листків до кореня транспортуються у низхідному русі розчинені органічні речовини, що утво­рились у процесі фотосинтезу.

По якій частині стебла та в якому напрямку (висхідному чи низхідному) рухаються вода і мінеральні речовини?

Внутрішня частина центрального  циліндру складається з деревини. По судинах деревини від коренів до лист­ків у висхідному русі рухається вода з розчиненими в ній речовинами, переважно — мінеральними.

Чому стебло називають транспортною системою рослини?

Однією з головних функцій стебла є транспорт води, органічних і мінеральних речовин. Вода разом з мінеральними речовинами поглинається рослинами з грунту за допомогою кореня, і надходить в судини, ксилеми і трахеіди стебла, піднімаючись вгору завдяки кореневому тиску і транспірації, верхнього і нижнього двигунів.
Функцію транспорту в стеблі виконує флоема, головні елементи якої — це клітини-супутниці і  ситоподібні пластинки, які утворюють єдину систему транспорту в організмі рослини.
По флоемі стебла розташовані органічні розчинені речовини, які постійно переміщаються строго в двох напрямках — вниз і вгору. Саме завдяки цій здатності стебло рослини називають транспортною двосторонньою дорогою.

Що таке стебло рослини?

Стебло — це осьова частина пагона рослини, на якій знаходяться бруньки, листя, плоди і квіти. Головні функції стебла наступні:

* Опорна,
* Транспортна,
* Запасающа.

Стебло — це орган вегетативного розмноження, а також орган фотосинтезу.
Стебло є трав’янисте і дерев’янисте. Трав’янисте стебло переважно існує всього лише один вегетаційний період, і за своє існування воно або слабо потовщується, або зовсім не потовщується. До таких рослин відносять кропиву, лободу.

Дерев’янисте стебло — це, як правило, багаторічний орган. Воно невизначено довго потовщується. До таких рослин відносять березу, виноград і смородину.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, чому стебло рослини називають транспортною двосторонньою дорогою.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *