«Русалочка» скорочено

«Русалочка» скорочено читати українською Ви можете за 5 хвилин.

«Русалочка» короткий зміст (переказ) 

«Русалочка» — відома казка Андерсена, про молоду русалку, яка готова відмовитися від свого життя в морі заради того, щоб отримати людську душу і любов принца.

Русалочка живе в підводному царстві разом з батьком (морським царем), бабусею і п’ятьма сестрами. Всі п’ять сестер старше русалоньки, і кожна з них народжувалася через рік після попередньої. За заведеним правилам, коли русалці виповнюється 15 років, їй дозволяється випливати на поверхню океану, щоб подивитися на світ. Тому щороку одна з сестер ставала досить дорослою, щоб відвідувати верхній світ. Після повернення чергової сестри русалочка з тугою слухає барвисті описи поверхні і людських істот.

Коли прийшла черга русалочки, вона піднімається на поверхню, бачить корабель з прекрасним принцом і закохується в нього. Починається сильний шторм, і русалочка рятує потопаючого принца. Вона доставляє його в несвідомому стані на берег біля храму і чекає, поки молода дівчина з храму не знаходить його. Принц весь час був без свідомості, тому так і не побачив хто його врятував.

Русалочка запитує бабусю, змогли б люди жити вічно, якби вміли дихати під водою. Та пояснює, що люди мають набагато більш коротку тривалість життя, ніж 300 років у русалок. Але коли останні вмирають, вони (тобто русалки) перетворюються в морську піну і припиняють своє існування, в той час як у людей є безсмертна душа, яка живе в небесах. Русалочка прагне до принца і бажає отримати безсмертну душу. Зрештою вона відвідує морську відьму, яка віддає їй своє зілля. Воно дозволить отримати ноги в обмін на її мову, так як русалочка має самий чарівний голос в світі.

Морська відьма попереджає, що, як тільки русалочка стане людиною, вона ніколи не зможе повернутися в море. Крім того, при питті зілля відчувається так, як ніби меч проходить крізь тіло. Але коли здоров’я відновиться, то русалочка матиме дві гарні ноги і зможе танцювати, як ні одна людина ніколи не танцювала раніше. Проте випивши зілля вона буде постійно відчувати себе так, як ніби йде по гострим мечам.
Нарешті, знайти безсмертну душу русалочка зможе, тільки якщо отримає поцілунок від істинної любові, якщо принц полюбить її і одружується на ній, бо тоді частина його душі перейде до неї. В іншому випадку, на світанку першого дня після його одруження на іншій, русалочка помре з розбитим серцем і перетвориться в морську піну. Вона випиває зілля і зустрічає принца, який зачарований її красою і витонченістю, не звертаючи уваги на те, що вона німа.

Найбільше він любить дивитися на її танець, і вона танцює для нього, незважаючи на свої страждання від пекучого болю в ногах. Коли батько принца наказує своєму синові одружитися з донькою сусіднього короля, останній розповідає дуже сумно, що він цього не зробить, бо не любить принцесу. Також він додав, що може полюбити тільки молоду дівчину з храму, яка, як він вважає, врятувала його. Виявилося, що принцеса і була тією дівчиною з храму. Справа в тому, що її відправили туди, щоб вона змогла здобути освіту. Принц полюбив її, і дата весілля була оголошена.

Принц і принцеса одружуються, і серце русалоньки розбите. Вона думає про те, від чого відмовилася, і про той біль, через який вона пройшла. Русалочка в розпачі і думає про смерть, що її чекає, але до світанку її сестри принесли їй ніж, який морська відьма дала їм в обмін на їх довге волосся. Якщо русалочка вб’є принца цим ножем і дозволить краплям його крові потрапити на її ноги, то вона знову стане русалкою. Всі її страждання закінчаться, і вона буде жити своїм повноцінним життям.

Однак русалочка не може змусити себе вбити сплячого принца, лежачого зі своєю нареченою. Вона кидається в море, як тільки настає світанок. Тіло русалоньки перетворюється в морську піну, але замість того, щоб перестати існувати, вона відчуває сонце і перетворюється в дочку повітря. Інші дочки повітря пояснюють, що вона стала такою ж, як і вони, тому що прагнула всім серцем отримати безсмертну душу. Русалочка в майбутньому отримає власну душу завдяки добрим справам, і вона в кінцевому підсумку підніметься в Царство Боже.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *