Ряд Куроподібні птахи

Біологія

Куроподібні це – один з найбільш численних рядів кільових птахів. Розглянемо різноманітність птахів ряду куроподібні та їх характеристика.

Ряд Куроподібні птахи

Ряд куроподібних включає п’ять родин:

– фазанові,

– великоногі,

– кракси,

– цесаркові,

– зубчастодзьобі куріпки.

Птахи ряду курячі поширені практично повсюдно, виключаючи Антарктиду, північні острови Євразії та Америки, але переважна більшість видів живуть у лісах тропіків і субтропіків Південної та Південно-Східної Азії.

Куроподібні птахи переважно великого і середнього розмірів. У них сильні кінцівки з довгими притупленими, злегка зігнутими кігтями, пристосованими до розгрібання грунту.

Голова куроподібних маленька, крила короткі й широкі. Дзьоб куроподібних короткий, потужний, трохи опуклий. Дзьобом птах добуває грубий рослинний корм з поверхні землі або з дерев і чагарників.

Куроподібні харчуються рослинами, хоча влітку споживають і комах. Для перетирання їжі проковтують пісок, камінці.

Більшість куроподібних – полігами. Характерне явище статевого диморфізму.

Курячі – це виводкові птахи, які відкладають багато яєць. Про пташенят турбуються переважно самки.

Ведуть осілий або кочовий спосіб життя.

Характерна захисна поведінка. Коли хижак наближається до гнізда, самка вискакує з нього і починає безпомічно падати з гілки на гілку, удаючи хвору. Хижак слідує за самкою, яка все далі й далі відводить ворога від гнізда, тримаючись на належній відстані і, нарешті, спорхує і зникає.

Представники ряду Куроподібні: фазани, тетерева, рябчики, куріпки, цесарки, індики, павичі.

Значення куроподібних в господарстві людини дуже велике. Деякі види курячих одомашнили і розводять люди (домашні кури, індички, тощо). У їжу вживають м’ясо, яйця куроподібних. Розведення таких видів курячих, як кури, цесарки, індики, складає основу птахівництва. Багато видів цього ряду є об’єктом масового спортивного полювання. Представники куроподібних знищують шкідливих для сільського господарства комах. Внаслідок господарської діяльності людини чисельність диких видів курячих останнім часом значно зменшилася, тому вони потребують охорони.

Оцініть статтю
Додати коментар