Ряд Куроподібні птахи

Куроподібні це — один з найбільш численних рядів кільових птахів. Розглянемо різноманітність птахів ряду куроподібні та їх характеристика.

Ряд Куроподібні птахи

Ряд куроподібних включає п’ять родин:

— фазанові,

— великоногі,

— кракси,

— цесаркові,

— зубчастодзьобі куріпки.

Птахи ряду курячі поширені практично повсюдно, виключаючи Антарктиду, північні острови Євразії та Америки, але переважна більшість видів живуть у лісах тропіків і субтропіків Південної та Південно-Східної Азії.

Куроподібні птахи переважно великого і середнього розмірів. У них сильні кінцівки з довгими притупленими, злегка зігнутими кігтями, пристосованими до розгрібання грунту.

Голова куроподібних маленька, крила короткі й широкі. Дзьоб куроподібних короткий, потужний, трохи опуклий. Дзьобом птах добуває грубий рослинний корм з поверхні землі або з дерев і чагарників.

Куроподібні харчуються рослинами, хоча влітку споживають і комах. Для перетирання їжі проковтують пісок, камінці.

Більшість куроподібних — полігами. Характерне явище статевого диморфізму.

Курячі — це виводкові птахи, які відкладають багато яєць. Про пташенят турбуються переважно самки.

Ведуть осілий або кочовий спосіб життя.

Характерна захисна поведінка. Коли хижак наближається до гнізда, самка вискакує з нього і починає безпомічно падати з гілки на гілку, удаючи хвору. Хижак слідує за самкою, яка все далі й далі відводить ворога від гнізда, тримаючись на належній відстані і, нарешті, спорхує і зникає.

Представники ряду Куроподібні: фазани, тетерева, рябчики, куріпки, цесарки, індики, павичі.

Значення куроподібних в господарстві людини дуже велике. Деякі види курячих одомашнили і розводять люди (домашні кури, індички, тощо). У їжу вживають м’ясо, яйця куроподібних. Розведення таких видів курячих, як кури, цесарки, індики, складає основу птахівництва. Багато видів цього ряду є об’єктом масового спортивного полювання. Представники куроподібних знищують шкідливих для сільського господарства комах. Внаслідок господарської діяльності людини чисельність диких видів курячих останнім часом значно зменшилася, тому вони потребують охорони.

Автор: Alina У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *