Ряд Лелекоподібні

лелекоподібні Біологія

В цій статті ми розглянемо характеристику ряду лелекоподібні.

Ряд Лелекоподібні

Особливості будови й життєдіяльності лелекоподібних

Лелекоподібні – це птахи великих і середніх розмірів. Мають довгі ноги, шию та гострий міцний дзьоб.

Переважно навколоводні птахи з довгими дзьобом, шиєю та ногами. Цівка й нижня частина гомілкине оперені. Дрібні, середні або великі нагніздні птахи. Майже всі види перелітні.

Харчуються лелекоподібні різними видами тварин (рибою, амфібіями, гризунами, комахами тощо).

На ногах лелекоподібних чотири пальці, з яких три передні сполучені невеликою перетинкою. Довгі пальці широко розставлені, що дає можливість цим птахам пересуватись по грузкому ґрунту.

Поширені Лелекоподібні скрізь, окрім Арктики та Антарктики, мешкають здебільшого у вологих місцях.

Значення лелекоподібних

Великого практичного значення не мають. Деякі є об’єктами спортивного полювання. Можуть завдавати шкоди риборозплідним господарствам. Деякі види потребують охорони.

Представники лелеоподібних

В Україні відомо 14 видів лелекоподібних. Зокрема, поширені білий та чорний лелеки. Лелеку білого, або чорногуза, вважають символом миру, щастя, достатку та материнства. Він влаштовує гніздо біля осель людини. Лелека чорний свої гнізда будує в лісах, на бічних гілках дерев, уникаючи сусідства з людиною. Лелеки збирають їжу (ящірок, змій, жаб, комах, молюсків) з ґрунту. Вони не мають голосових зв’язок і тому звуки видають, стукаючи половинками дзьоба.

Чаплі – досить великі за розмірами птахи з довгим і загостреним на кінці дзьобом, на краях якого розташовані дрібні зубчики. Сіра чапля, велика та мала білі чаплі можуть утворювати значні колонії, влаштовуючи гнізда на деревах або в очеретах. Маса тіла сірої чаплі – до 2 кг, а у розмасі крил вона може сягати до 1 м. Свою їжу ці птахи здобувають зазвичай у воді (риби, земноводні, безхребетні тварини).

Лелеку чорного, коровайку, косара, чаплю жовту занесено до Червоної книги України.

Оцініть статтю
Додати коментар